Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow
image

Wznieś biznes na wyższy poziom – migracja do chmury obliczeniowej

Migracja systemów i danych do chmury obliczeniowej to obecnie działanie niezbędne dla klientów szukających wysokiej elastyczności operacyjnej oraz obniżenia ryzyka związanego z prowadzeniem firmy oraz przechowywaniem wrażliwych danych.

Istotą usługi migracji jest przygotowanie procesów oraz infrastruktury dla systemów, aplikacji oraz danych w chmurze obliczeniowej AWS a następnie ich migracja. Nie istnieje jeden idealny scenariusz dla każdej migracji, w związku z czym usługa wiąże się z personalizacją, tak aby opracować najbardziej optymalne rozwiązania.

Usługi realizowane w ramach migracji do chmury

Migracja krok po kroku

Co zyskasz, dzięki usłudze migracji?

Skalowalne środowisko

Dzięki temu zyskasz nieograniczone możliwości rozwoju biznesu.

Oszczędności

Płacisz wyłącznie za wykorzystywane, a nie zarezerwowane zasoby.

Wysoką dostępność rozwiązania

Niwelujesz pojedyncze punkty awarii (SPoF) oraz przeszkody utrudniające zachowanie ciągłości operacyjnej biznesu.

Nowoczesne środowisko

Często niemal bezobsługowe, w przypadku jeżeli w ramach usługi wdrażana jest również automatyzacja.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Zapewniany, dzięki kulturze bezpieczeństwa a również fizycznych zabezpieczeniach centrów danych i codziennej pracy AWS.

Wzrost wydajności

Dzięki możliwości stworzenia bezpiecznej, ustandaryzowanej oraz zautomatyzowanej infrastruktury zwiększasz możliwości swojego biznesu.

Jakie problemy rozwiązuje migracja do chmury obliczeniowej?

Zmniejszenie poziomu ryzyka w prowadzeniu biznesu

Migracja do chmury, ze względu na ogromną dostępność rozwiązań oraz model rozliczeniowy, chroni Cię przed ponoszeniem zbędnych kosztów oraz dużymi inwestycjami kapitału, w zasoby takie jak serwerownie czy sprzęt. Dodatkowo w sytuacjach kiedy będziesz potrzebował zwiększyć swoje możliwości, nie masz ograniczeń. Dzięki dużej dostępności rozwiązania, kiedy z danych zasobów nie korzystasz, możesz je po prostu wyłączyć a opłaty nie będą naliczane. Pozwala Ci to na uniknięcie wysokich kosztów.

Kwestie systemowe po stronie dostawcy

Decydując się na rozwiązanie chmury obliczeniowej nie potrzebujesz całego zespołu zajmującego się zarządzaniem i stabilnością systemu. Kwestie te rozwiązywane i zapewnianie są przez dostawcę clouda. Dodatkowo, zamiast przeznaczać czas na administrację systemu, Twój zespół może skoncentrować się na aplikacjach biznesowych, które stanowią Twoją główną wartość.

Skalowalność

Łatwa skalowalność oznacza, że aplikacje mogą zwiększać swoje możliwości i wydajność, dopasowując się do wzrastającego ruchu lub zapotrzebowania na jej wybrane komponenty. Skalowalność zagwarantowana jest dzięki dużej ilości regionów i Availability Zones, z których serwowane są zasoby AWS. Jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla tych biznesów, które muszą radzić sobie z sezonowo zwiększającym się ruchem.

Gwarancja bezpieczeństwa danych

Podejmujemy szereg działań, których nadrzędnym celem jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wszystkich zasobów. Twoje dane pozostają więc pod najlepszą opieką. To wszystko dzięki specjalnie stworzonym zbiorom zasad – AWS Best Practices oraz narzędziom AWS. Dodatkowo chmura Amazon Web Services zapewnia zgodność z wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa oraz najbardziej wymagającymi politykami.

Nowoczesne technologie

Platforma Amazon Web Services jest nieskończenie rosnącą kolekcją usług, które integrują się w niezawodną całość. Przy ich wykorzystaniu deweloperzy i specjaliści IT mogą kompilować i wdrażać aplikacje oraz zarządzać nimi w globalnej sieci centrów danych, z dowolnego miejsca na ziemi.

AWS Cloud Adoption Framework

Nasze działania podczas migracji do chmury obliczeniowej oparte są o zasady oraz perspektywy definiowane przez AWS Cloud Adoption Framework.

Aby pomóc swoim klientom, AWS Professional Services stworzyło AWS Cloud Adoption Framework (AWS CAF). To zbiór wskazówek i najlepszych praktyk przedstawiony w ramach frameworku. Jego celem jest pomoc organizacjom w projektowaniu i szybszym przeprowadzeniu procesu adopcji do chmury obliczeniowej.

CAF ułatwia budowanie kompleksowego podejścia do przetwarzania danych w chmurze dla całej organizacji i przez cały cykl życia usług IT. Dzięki niemu szybciej i przy mniejszym ryzyku, możemy osiągnąć wymierne korzyści biznesowe.

Framework podzielony jest na dwie perspektywy: biznesową i techniczną. Koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach związanych z migracją do chmury.

Perspektywa biznesowa:

 • Biznes
  Pozwala na ocenę i analizę możliwości biznesowych, które pozwolą na optymalizację korzyści dzięki migracji. Wskazuje również obszary kompetencyjne personelu oraz procesy operacyjne, które wymagają poprawy lub przeprojektowania.
 • Ludzie
  Skupia się na aspekcie szkoleniowo-komunikacyjnym związanym z zespołem. Pozwala na weryfikację wiedzy i aktualizację umiejętności personelu, w celu optymalizacji pracy oraz zapewnienia ciągłości w dostarczaniu odpowiednich kompetencji.
 • Zarządzanie
  Dostarcza wskazówek dla osób odpowiedzialnych za wspieranie procesów biznesowych z wykorzystaniem technologii chmurowej. Zapewnia zrozumienie wszystkich procesów organizacyjnych i biznesowych w przedsiębiorstwie oraz możliwość mierzalnej weryfikacji wyników osiąganych z pomocą cloud computingu.

Perspektywa technologiczna:

 • Platforma
  Pomaga projektować, wdrażać i optymalizować architekturę technologii AWS w oparciu o cele biznesowe. Wspiera proces rozpoznawania potrzeb i zmian w usługach. Architektura systemów i rozwiązań pomaga zdefiniować i opisać projekt systemu oraz standardy architektoniczne.
 • Bezpieczeństwo
  Pomaga ujednolicić zasady kontroli i bezpieczeństwa w działaniu w chmurze. Przestrzeganie wskazówek ułatwia identyfikację obszarów niezgodności i planowanie bieżących zmian w polityce bezpieczeństwa.
 • Perspektywa operacyjna
  Pozwala zrozumieć, jakie kroki będą wymagane, by zapewnić dobrą kondycję i niezawodność systemu, w trakcie migracji do chmury. Zebrane informacje określają bieżące procedury operacyjne, a także pomagają określić zmiany procesów i szkolenia potrzebne do pomyślnego wdrożenia chmury.

Usługi AWS wykorzystywane przez nas w procesie migracji do chmury obliczeniowej

Sprawdź jak inni skorzystali na migracji do chmury obliczeniowej

Poniżej znajdziesz studia przypadków, naszych klientów, którzy zdecydowali się powierzyć nam realizację swoich projektów. Sprawdź z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy i co osiągnęliśmy migrując środowiska do chmury obliczeniowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.