Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Serwisy

image

Deployment aplikacji

Możliwość efektywnego, łatwiejszego i niskokosztowego wdrażania aplikacji (lub jej kolejnych wersji) jest jedną z kluczowych korzyści płynących z zastosowania chmury obliczeniowej. Łącząc ze sobą rozwiązania oferowane przez AWS i GCP, zalety kontenerów Dockera, narzędzia Chef lub/i możliwości frameworka Ansible, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom w pełni automatyczny proces zarządzania spójnością kolejnych wersji aplikacji.

Procesy deploymentu, które projektujemy, często są niestandardowe, ale zawsze w pełni dopasowane do potrzeb klientów i procesów, jakie zachodzą w ich aplikacjach. Po wdrożeniu rekomendowanych przez nas rozwiązań, deployment może odbywać się automatycznie lub być wywoływany naciśnięciem jednego przycisku.

Z naszych usług w tym zakresie korzystają najczęściej właściciele aplikacji, które bardzo dynamicznie się rozwijają, a pracują nad nimi developerzy w zróżnicowanych środowiskach lokalnych. Projektowane przez nas rozwiązania pomagają uniknąć wielu błędów wynikających z takiego systemu pracy.

Rozwiązanie sprawdza się również doskonale w przypadku aplikacji, które mają wysoko ustawione kryteria dostępności, a czas na wdrożenie nowych wersji jest najczęściej bardzo krótki.

Przeprowadzenie wdrożenia z użyciem opisanych wyżej usług pozwala znacznie uporządkować i skrócić cały proces.

Sprawdź, jakie kroki po sobie następują

Szczegóły

O co poprosimy Cię przed wdrożeniem usługi?

Wierzymy, że jasne zasady współpracy, znane od początku przez obydwie strony są podstawą efektywnie zrealizowanego projektu. Jako doświadczony AWS partner w statusie Advanced i autoryzowany partner GCP, szczegółowo, szczegółowo opisujemy nasz sposób pracy oraz informujemy wszystkich klientów, jak powinni przygotować.

W przypadku usługi deploymentu aplikacji poprosimy naszych klientów o:
● wskazanie kto i na jakich zasadach zarządza procesem deploymentu,
● określenie jakie komponenty są niezbędne do wdrożenia nowej wersji oprogramowania,
● wyszczególnienie skąd i według jakich reguł mają się pobierać aktualne komponenty.

Jakie technologie wykorzystujemy?

Jako certyfikowani członkowie społeczności Docker, znamy doskonale to rozwiązanie i z powodzeniem korzystamy z niego realizując projekty dla naszych klientów. Docker to technologia służąca do tworzenia, dostarczania i uruchamiania aplikacji w zwirtualizowanym środowisku kontenerów. Dodatkowo korzystamy również z:
● Serverless - frameworka do tworzenia architektury bezserwerowej umożliwiający usprawnienie i obniżenie kosztów działalności firmy;
● Chef - zestawu narzędzi, który pozwala przetestować wdrożone rozwiązania na roboczym środowisku;
● Ansible - framworka automatyzującego zarządzanie serwerami i zmianami konfiguracji oraz uruchamianie zadań na żądanie

Co zyskasz dzięki usłudze deploymentu aplikacji?

Przeprowadzenie procesu deploymentu z użyciem opisanych technologii i zgodnie z podanym wyżej scenariuszem, pozwala uporządkować cały proces i sprawia, że jest on znacznie szybszy i bardziej elastyczny, co przekłada się również na duże oszczędności.

Dodatkowo, ujednolicając i standaryzując środowiska, podnosimy komfort pracy developerów i eliminujemy szereg błędów wynikających z pracy w różnych środowiskach lokalnych.
Ostatnią, ale nie mniej istotną korzyścią, jest fakt, że proces zarządzania kolejnymi wersjami oprogramowania jest znacznie bardziej uporządkowany, co umożliwia szybsze wypuszczanie na rynek nowych wersji aplikacji.

Sprawdź opinie innych, którzy skorzystali z naszych usług

Poniżej znajdziesz studia przypadków naszych klientów, którzy zdecydowali się powierzyć nam realizację swoich projektów. Sprawdź, z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy i co osiągnęliśmy, stosując odpowiednie rozwiązania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i, w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.