Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Serwisy

image

Skalowanie aplikacji

W ramach realizacji usługi projektujemy i wdrażamy rozwiązania, których efektem jest automatyczne skalowanie aplikacji. Oznacza to, że automatycznie zwiększa swoje możliwości i wydajność, dopasowując się do wzrastającego ruchu lub zapotrzebowania na jej wybrane komponenty. Dotyczy to zarówno elementów front-endowych, back-endowych, bazodanowych, zasobów dyskowych, cachowania treści, logowania aplikacji i innych metryk. Samoczynnie zwiększają się również możliwości jednoczesnych połączeń z innymi aplikacjami i zewnętrznymi systemami (np. ERP, logistycznymi, do płatności czy rekomendacji), których współdziałanie jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania usługi. W każdym z ww. obszarów mamy wypracowane, w pełni zautomatyzowane standardy, jako GCP i AWS Partner.

Skalowanie obejmuje również rozwiązania sieciowe, ponieważ często właśnie na tym poziomie występują pierwsze problemy z wydajnością. Nasze doświadczenie pozwala nam szybko wychwycić i sprawnie rozwiązać problem „bottleneck”, czyli sytuacji, w której wydajność całego systemu spada z powodu jednego lub kilku komponentów.

Usługa skalowania aplikacji jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla tych biznesów, które muszą radzić sobie z sezonowo zwiększającym się ruchem (np. w wyniku prowadzonej kampanii reklamowej), nie są w stanie przewidzieć dużych wahań w trendach ruchu, albo chcą rozwijać się globalnie. W przypadku trzeciego scenariusza, aplikacja skaluje się w data center AWS/GCP będącym najbliżej klienta docelowego, dzięki takiej sieci dystrybucji, każdy z użytkowników, bez względu na swoją lokalizację, błyskawicznie otrzymuje wszystkie usługi.

Sprawdź, jakie kroki po sobie następują

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj:

O co poprosimy Cię przed wdrożeniem usługi?

Wychodzimy z założenia, że jasne zasady współpracy, znane od początku przez obydwie strony są podstawą efektywnie zrealizowanego projektu. Dlatego tak szczegółowo opisujemy sposób pracy oraz informujemy wszystkich klientów, jak powinni przygotować do nadchodzącej współpracy.

W przypadku usługi skalowanie aplikacji prosimy naszych klientów o:
● wskazanie potrzeb minimalnych aplikacji, czyli takich, które są niezbędne do jej utrzymania przy normalnym natężeniu ruchu,
● określenie, które zasoby mają się automatycznie uruchamiać w zależności od aktualnego ruchu,
● wskazanie, jakie eventy mają powodować uruchamianie lub wyłączanie danych zasobów.

Jakie technologie wykorzystujemy?

Jako wieloletni AWS partner, pierwszy w Polsce w statusie Advanced i autoryzowany GCP Partner, znamy się i stosujemy w realizowanych projektach wszystkie, również najnowsze AWS services. W przypadku skalowania aplikacji używamy:

● AWS Cloudformation - umożliwia developerom i administratorom systemów łatwe tworzenie i zarządzanie zbiorami powiązanych zasobów AWS Cloud, ich udostępnianie i aktualizowanie w sposób uporządkowany i przewidywalny;
● Elastic Load Balancing - automatycznie rozprowadza ruch przychodzący do aplikacji na wiele instancji AWS Cloud.

Uzupełniamy je o komplementarne rozwiązania od innych dostawców, takie jak:
● Docker - technologia służąca do tworzenia, dostarczania i uruchamiania aplikacji w zwirtualizowanym środowisku kontenerów;
● OpsWorks - usługa do zarządzania konfiguracjami.
● Chef - zestaw narzędzi, który pozwala przetestować wdrożone rozwiązania na roboczym środowisku.

Co zyskasz dzięki usłudze skalowania aplikacji?

Decydując się na wdrożenie odpowiednich rozwiązań, zyskujesz wysoce dostępną aplikację, która wykorzystuje wyłącznie zasoby potrzebne do obsłużenia aktualnego ruchu, co przekłada się również na obniżenie kosztów.

Efektem prac jest elastyczne środowisko, które automatycznie samo dopasowuje się do Twoich potrzeb biznesowych i jest mocnym wsparciem w globalnym rozwoju.
Środowisko automatycznie zwiększa zasoby na czas trwających kampanii reklamowych lub dni raportowych.

Za pomocą skalowalnej infrastruktury "na żądanie" możemy również bardzo szybko stworzyć spójne środowiska testowe i developerskie, dopasowane do aktualnych wymagań zespołu

Sprawdź, jak inni skorzystali dzięki skalowalnej aplikacji

Poniżej znajdziesz studia przypadków naszych klientów, którzy zdecydowali się powierzyć nam realizację swoich projektów. Sprawdź, z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy i co osiągnęliśmy, stosując odpowiednie rozwiązania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i, w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.