Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Jak pracujemy

Dokładnie rozpoznajemy Twoje oczekiwania

Jeżeli wiesz jakie usługi świadczymy i na czym każda z nich polega – świetnie! Współpraca przebiegnie jeszcze sprawniej. Jeśli nie – nic nie szkodzi. Wspólnie zbadamy dokładnie Twoje potrzeby i problemy, określimy cele, po czym pomożemy Ci dobrać usługę, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich oczekiwań.
Pierwszy etap naszej współpracy to czas, w którym uczymy się siebie nawzajem. Zadamy Ci pytania niezbędne do tego, by zrozumieć, jakie cele chcesz osiągnąć. Wysłuchamy i przeanalizujemy Twoje odpowiedzi, by na ich podstawie zaproponować dokładnie te rozwiązania, których potrzebujesz.
Jeżeli na którymkolwiek z etapów będziesz mieć jakieś wątpliwości – informuj nas o nich, a od razu postaramy się je rozwiać, uzasadniając zastosowanie tych, a nie innych rozwiązań.
W skrócie:
 • Rozmawiamy o celach projektu.
 • Wypełniasz brief dotyczący projektu.
 • Przedstawiamy wstępne propozycje rozwiązań.
image

Przygotowujemy rozwiązania "szyte na miarę"

Jeżeli zaproponowane przez nas wstępne rozwiązania będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom i wskazywać właściwy kierunek, kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy NDA (non-disclosure agreement), która zagwarantuje każdej ze stron pełną poufność. Następnie poprosimy Cię o wskazanie bardziej szczegółowych technicznych wytycznych, tj. schematów PoC (Proof of Concept), a jeśli będziemy pracować na istniejącym już środowisku, o nadanie poglądowych dostępów, które pozwolą nam wnikliwie zbadać temat i wyszczególnić kwestie, o które będziemy musieli Cię dopytać.
Następnie, w trakcie telekonferencji, dopytamy przedstawicieli Twojego zespołu o wszystkie kwestie, które wzbudziły nasze wątpliwości podczas audytu. Dysponując kompletem informacji, przystąpimy do opracowywania szczegółowej propozycji rozwiązań. W proces są zaangażowani najlepsi specjaliści z działów DevOps, SysOps, Solutions Architects oraz eksperci ds. bezpieczeństwa (jeżeli zachodzi taka konieczność).
W skrócie:
 • Po ustaleniu właściwego kierunku prac podpisujemy umowę NDA, zabezpieczającą poufność obydwu stron.
 • Dokonujemy audytu obecnego środowiska lub weryfikujemy Proof of Concept.
 • Przygotowujemy konkretną propozycję rozwiązań, prezentujemy ją i odpowiadamy na wszelkie wątpliwości z Twojej strony (jeśli takie się pojawią).
 • Jeżeli zachodzi taka konieczność, wprowadzamy niezbędne poprawki w projekcie.
image

Dopełniamy niezbędnych formalności

Po akceptacji zaproponowanych rozwiązań technologicznych, przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest podpisanie stosowanej umowy, precyzyjnie regulującej wszystkie zasady współpracy oraz opisującej zakres prowadzonych prac. Mając dopięte formalności, przechodzimy do realizacji projektu.
Na początku procesu poprosimy Cię o udostępnienie niezbędnych zasobów. Mogą to być różnego rodzaju dostępy, dane, schematy czy dokumentacja. Będziemy potrzebować również kontaktu do osób z Twojego zespołu, które będą zaangażowane w prace, wraz z informacją kto, za co i w jakim zakresie odpowiada.
Następnie ustalamy konkretne terminy realizacji kolejnych etapów projektu oraz określamy ich oczekiwane efekty. Na końcu ustalamy w jakim stopniu będziemy potrzebować Twojego zaangażowania w projekt.
W skrócie:
 • Przygotowujemy i podpisujemy umowę regulującą zakres i zasady współpracy.
 • Dzielimy pracę na etapy i określamy oczekiwane rezultaty każdego z nich.
 • Każda ze stron wyznacza osoby będące w zespole projektowym.
 • Konfigurujemy narzędzia wspierające komunikację i zarządzanie projektem (Jira, Redmine, Slack), po czym przenosimy do nich poszczególne etapy projektowe.
image

Realizujemy kolejne etapy projektu

Będziemy z Tobą blisko współpracować na każdym z etapów realizacji projektu i regularnie przekazywać aktualny status prac. Po zakończeniu każdego z nich, zaangażujemy Cię w testy, których wyniki uwzględnimy w kolejnych etapach naszych prac.
Jeżeli chodzi o stosowane technologie, to wybieramy je kierując się przede wszystkim Twoim interesem, postawionymi przed projektem celami oraz światowymi trendami w danej dziedzinie. Zawsze opieramy wdrożenie o najnowocześniejsze technologie.
Każdy z projektów zaczynamy najczęściej od stworzenia potrzebnego środowiska w chmurze obliczeniowej, które następnie uzupełniamy o odpowiednie technologie wspomagające, poddajemy wewnętrznej weryfikacji i oddajemy do oceny klienta. Jeżeli zostaje zaakceptowane, klient dokonuje migracji niezbędnych danych. Jeśli natomiast środowisko wymaga poprawek, wprowadzamy je i oddajemy do ponownej weryfikacji przez klienta.
Następnie przeprowadzamy testy na stagingu. Jeżeli przebiegną one pomyślnie, dokonujemy przepięcia środowiska. Szczegółowo monitorujemy zachowanie wszystkich zasobów i dopasowujemy środowisko do aktualnego ruchu internetowego.
Ostatnim krokiem jest opracowanie pełnej dokumentacji projektowej i podpisanie stosownych protokołów. W zależności od zakresu świadczonych przez nas usług, albo przejmujemy środowisko do utrzymania, albo przekazujemy je klientowi.
W skrócie:
 • Przygotowujemy odpowiednie środowisko w chmurze obliczeniowej i uzupełniamy je o potrzebne technologie wspomagające.
 • Oddajemy je klientowi do weryfikacji.
 • Wprowadzamy niezbędne korekty, jeśli zachodzi taka konieczność.
 • Prosimy klienta o dokonanie migracji danych.
 • Przeprowadzamy testy i przepinamy środowisko na docelowe.
 • Monitorujemy zachowanie zasobów i dopasowujemy środowisko do naturalnego ruchu.
 • Przygotowujemy dokumentację projektową i podpisujemy stosowny protokół.
 • Przekazujemy środowisko do utrzymania przez klienta lub sami je przejmujemy.
image

Dokładnie testujemy wdrożone rozwiązania

Praca nad projektem nie kończy się w momencie wdrożenia wszystkich potrzebnych rozwiązań. Ostateczny sukces zależy w równie dużej mierze od właściwego przetestowania wszystkich elementów. Dlatego przykładamy do tego etapu tak dużą wagę.
Tak jak wyżej zaznaczyliśmy, angażujemy klienta do testów środowiska już na bardzo wczesnym etapie prac, by mieć pewność, że spełnia ono wszystkie jego oczekiwania. Każdy kolejny etap projektu również kończy się szeregiem testów. Na końcu przeprowadzamy również testy wydajnościowe i bezpieczeństwa, by upewnić się, że środowisko jest w stanie obsłużyć przychodzący ruch i jest odpowiednio zabezpieczone na wypadek różnego rodzaju ataków z zewnątrz. Wykorzystujemy do tego celu m.in. takie narzędzia jak JMeter i New Relic.
Przeprowadzamy także testy tzw. granicznej wydajności aplikacji i infrastruktury, dzięki czemu jesteśmy w stanie wychwycić potencjalnie niewydajne elementy i na tej podstawie opracować rekomendacje modyfikacji. Testy pozwalają wskazać krytyczne punkty systemu, wpływające negatywnie na końcową wydajność aplikacji. Mając te informacje, jesteśmy w stanie odpowiednio poprawić zastosowane rozwiązania.
Ostatnim z etapów procesu testowania jest automatyczna weryfikacja procesu autoskalowania, która pozwala ocenić, czy środowisko poradzi sobie z dynamicznie zmieniającym się ruchem i będzie odpowiednio dopasowywać zużywane zasoby.
W skrócie:
 • Angażujemy klienta w testy środowiska już na wczesnym etapie realizacji projektu.
 • Po wdrożeniu przeprowadzamy testy wydajnościowe i bezpieczeństwa.
 • Poddajemy infrastrukturę i aplikację testom tzw. granicznej wydajności.
 • Automatycznie weryfikujemy procesy autoskalowania.
image

Jak realizujemy usługi rozwoju i utrzymania?

Jeżeli zdecydujesz się powierzyć nam również utrzymanie i rozwój, po zakończonym wdrożeniu, wspólnie określamy kto, kiedy i w jakiej formie ma otrzymywać notyfikacje o stanie środowiska oraz o wszystkich zachodzących w nim procesach.
W oparciu o tzw. dobre praktyki, opracowaliśmy rekomendowaną listę zasobów i procesów, które powinny być monitorowane oraz efektywną ścieżkę eskalacji na wypadek pojawiających się alertów. Stanowi ona punkt wyjścia do opracowania dedykowanej polityki monitorowania, którą przygotujemy już wspólnie.
Elementem usługi jest również stała troska o pełne bezpieczeństwo wszystkich zasobów. Stosujemy w tym celu najnowocześniejsze technologie zabezpieczające przed nieuprawnionym dostępem. Opracowujemy również pełen system reagowania na występujące próby złamania zabezpieczeń (np. ataki DDoS).
W skrócie:
 • Weryfikujemy standardową checklistę monitoringu i wzbogacamy ją o listę parametrów odpowiednich dla Twojego środowiska.
 • Opracowujemy ścieżki efektywnej eskalacji i testujemy tzw. „drzewko kontaktowe” w sytuacji występowania alertów.
 • Dostarczamy comiesięczne raporty z monitoringu zawierające informacje o wszystkich występujących incydentach.
 • Dbamy o pełne bezpieczeństwo wszystkich zasobów oraz o efektywny rozwój Twojej aplikacji.
image

Sprawdź, jak wygląda codzienna praca w naszym zespole

Pracujemy zdalnie

Wszystkie osoby w naszym zespole pracują z miejsca, które w danej chwili odpowiada im najbardziej. Nie musimy spędzać całego dnia w jednym biurze, by sprawnie realizować projekty. Dzięki wypracowanym standardom i dużemu doświadczeniu w pracy w strukturze rozproszonej, jesteśmy w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie i sprawnie realizować projekty, kontaktując się z sobą oraz z klientami zlokalizowanymi z najodleglejszych zakątkach świata wyłącznie za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych: Slack, Jira i Redmine oraz video-konferencyjnych: Hangout, Skype czy Webex.

Cyklicznie spotykamy się w biurze

Stawiamy na komunikatywność i partnerskie relacje zarówno w zespole, jak i w stosunku do klientów. Dlatego co jakiś czas spotykamy się w naszym biurze w Warszawie, by nie tylko omówić bieżące projekty, ale i spędzić z sobą trochę czasu. Dzięki temu mamy świetnie zgrany, rozumiejący i lubiący się zespół, a to podstawa efektywnej współpracy. Jesteśmy również do stałej dyspozycji naszych klientów, jeżeli więc zachodzi taka potrzeba, możemy w każdej chwili umówić się na spotkanie i przedyskutować niezbędne kwestie.

recruitment

Masz doświadczenie w projektach z użyciem chmury obliczeniowej lub interesuje Cię ten kierunek rozwoju?

Poniżej znajdziesz informację kogo aktualnie poszukujemy. Jeżeli któraś z ofert jest dla Ciebie interesująca, wyślij swoje zgłoszenie. Po dokładnej weryfikacji aplikacji, umówimy się na krótką rozmowę telefoniczną, która pozwoli nam ostatecznie ocenić, czy jesteś tą osobą, której szukamy.

Jeżeli dołączysz do naszego zespołu, przejdziesz proces wdrożenia pod okiem jednego z mentorów, po czym opracujemy szczegółowy plan szkoleń i certyfikacji oraz ścieżkę Twojego rozwoju zawodowego. Chcesz spróbować?

Obecnie poszukujemy: