Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Serwisy

image

Automatyzacja

Automatyzacja wielokrotnie powtarzanych czynności, obejmująca zarówno infrastrukturę, jak i aplikacje, pozwala znacznie zwiększyć elastyczność firmy, zachować przy tym efektywność kosztową, poprawić jakość świadczonych usług i zredukować liczbę błędów występujących podczas wdrożeń.

Proces odbywa się wielopoziomowo, przy pełnym wykorzystaniu odpowiednich usług AWS Cloud, uzupełnionych o takie rozwiązania jak: Docker, Ansible, czy Chef.

W ramach usługi automatyzujemy wszystkie procesy związane z deploymentem aplikacji, skalowaniem zasobów, zapewnieniem wysokiej dostępności aplikacji i środowiska, tworzeniem kopii bezpieczeństwa oraz wdrażaniem zmian w mechanizmach bezpieczeństwa.

Z usługi automatyzacji korzystają najczęściej:
● Posiadacze aplikacji, które są bardzo często aktualizowane, co może rodzić trudności w zarządzaniu wersjonowaniem oprogramowania. Automatyzacja pozwala świadomie zarządzać tym procesem oraz zmniejszyć ilość.
● Właściciele stron www lub aplikacji z sezonowo zwiększającym się ruchem (np. w wyniku prowadzonej kampanii reklamowej) oraz ci, którzy nie są w stanie przewidzieć dużych wahań w trendach w ruchu. Automatyzacja (w tym przypadku dotycząca autoskalowania) pozwala dynamicznie dopasowywać wielkość zużywanych zasobów do aktualnych potrzeb.
● Wszyscy traktujący środowisko w chmurze jako zapasowe, na wypadek niedostępności infrastruktury podstawowej oraz ci, którzy uruchamiają je w sytuacji, gdy czasowy ruch w aplikacji jest znacznie większy, niż zwykle i środowisko podstawowe nie jest w stanie wydajnie go obsłużyć.
● Ci, którzy tworzą kopie zapasowe środowisk podstawowych właśnie w chmurze obliczeniowej. Kopie mogą zostać odtworzone zarówno w celu pobrania danych, jak i uruchomienia całego środowiska zapasowego (Disaster Recovery), jeżeli zachodzi taka konieczność.
● Osoby, które chcą mieć pewność, że ich środowisko posiada najnowsze wersje oprogramowania, poprawek bezpieczeństwa oraz wszelkich baz wirusów i podatności, dzięki czemu zyskują pewność, że środowisko, z którego korzystają jest w pełni bezpieczne.

Etapy

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj:

O co poprosimy Cię przed wdrożeniem usługi?

Wychodzimy z założenia, że jasne zasady współpracy, znane od początku przez obydwie strony są podstawą efektywnie zrealizowanego projektu. Jako AWS partner wykorzystujący AWS servces, szczegółowo opisujemy sposób pracy oraz informujemy wszystkich klientów, jak powinni przygotować do nadchodzącej współpracy.

W przypadku usługi automatyzacji, prosimy naszych klientów o:
● zinwentaryzowanie zasobów,
● określenie poziomu krytyczności usług,
● wskazanie wymagań co do zasobów podstawowych,
● wyszczególnienie zdarzeń wywołujących dalsze procesy, np. procedurę disaster recovery czy backup.

Jakie technologie wykorzystujemy?

Dzięki AWS Partnership w statusie Advanced, znamy doskonale wszystkie, również te najnowsze, dostępne usługi. Dzięki temu możemy dopasowywać stosowane rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdego z klientów.

Do realizacji usługi automatyzacji wykorzystujemy dedykowane rozwiązania Amazon Cloud, takie jak AWS CloudFront, które pozwala przyspieszyć dostarczanie stron www, API, czy treści video, czy OpsWorks - usługę do automatyzacji zarządzania konfiguracjami.

Wykorzystujemy również takie narzędzia i technologie jak:
● Docker - platforma służąca do tworzenia, dostarczania i uruchamiania aplikacji w zwirtualizowanym środowisku kontenerów;
● Serverless - framework do tworzenia architektury bezserwerowej umożliwiający usprawnienie i obniżenie kosztów działalności firmy,
● Ansible - framework automatyzujący zarządzanie serwerami i zmianami konfiguracji oraz uruchamianie zadań na żądanie,
● Chef - zestaw narzędzi, który pozwala przetestować wdrożone rozwiązania na roboczym środowisku.

Co zyskasz dzięki automatyzacji?

Automatyzacja pozwala firmie dynamicznie się rozwijać, znacznie przyspieszyć i uelastycznić zachodzące procesy IT oraz zoptymalizować koszty. Dokładniej mówiąc, dzięki automatyzacji możemy np.:
● szybko uruchomić nowe środowisko jeżeli zachodzi taka potrzeba, lub dowolnie je powiększyć, dopasowując do aktualnych potrzeb wynikających z zachowania użytkowników oraz z łatwością wprowadzić nową wersję aplikacji czy środowiska,
● znacznie obniżyć koszty audytów, których celem jest ocena zgodności systemów IT z najnowszymi standardami, prawem czy zasadami obowiązującymi w firmie,
● szybciej osiągnąć zwrot z inwestycji technologicznych, ponieważ czas wdrożeń jest krótszy, a korzyści biznesowe pojawiają się znacznie wcześniej,
● obsłużyć znacznie więcej klientów, przy zachowaniu niskich kosztów, automatycznie relokując zasoby, reagując na zmiany w wykorzystaniu aplikacji przez użytkowników.

Sprawdź, jak inni skorzystali na automatyzacji

Poniżej znajdziesz studia przypadków naszych klientów, którzy zdecydowali się powierzyć nam realizację swoich projektów. Sprawdź, z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy i co osiągnęliśmy, stosując odpowiednie rozwiązania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i, w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.