Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Serwisy

image

Automatyzacja

Automatyzacja wielokrotnie powtarzanych czynności, obejmująca zarówno infrastrukturę, jak i aplikacje, pozwala znacznie zwiększyć elastyczność firmy, zachować przy tym efektywność kosztową, poprawić jakość świadczonych usług i zredukować liczbę błędów występujących podczas wdrożeń.

Proces odbywa się wielopoziomowo, przy pełnym wykorzystaniu odpowiednich usług GCP i AWS Cloud, uzupełnionych o takie rozwiązania jak: Docker, Ansible, czy Chef.

W ramach usługi automatyzujemy wszystkie procesy związane z deploymentem aplikacji, skalowaniem zasobów, zapewnieniem wysokiej dostępności aplikacji i środowiska, tworzeniem kopii bezpieczeństwa oraz wdrażaniem zmian w mechanizmach bezpieczeństwa.

Z usługi automatyzacji korzystają najczęściej:
● Posiadacze aplikacji, które są bardzo często aktualizowane, co może rodzić trudności w zarządzaniu wersjonowaniem oprogramowania. Automatyzacja pozwala świadomie zarządzać tym procesem oraz zmniejszyć ilość.
● Właściciele stron www lub aplikacji z sezonowo zwiększającym się ruchem (np. w wyniku prowadzonej kampanii reklamowej) oraz ci, którzy nie są w stanie przewidzieć dużych wahań w trendach w ruchu. Automatyzacja (w tym przypadku dotycząca autoskalowania) pozwala dynamicznie dopasowywać wielkość zużywanych zasobów do aktualnych potrzeb.
● Wszyscy traktujący środowisko w chmurze jako zapasowe, na wypadek niedostępności infrastruktury podstawowej oraz ci, którzy uruchamiają je w sytuacji, gdy czasowy ruch w aplikacji jest znacznie większy, niż zwykle i środowisko podstawowe nie jest w stanie wydajnie go obsłużyć.
● Ci, którzy tworzą kopie zapasowe środowisk podstawowych właśnie w chmurze obliczeniowej. Kopie mogą zostać odtworzone zarówno w celu pobrania danych, jak i uruchomienia całego środowiska zapasowego (Disaster Recovery), jeżeli zachodzi taka konieczność.
● Osoby, które chcą mieć pewność, że ich środowisko posiada najnowsze wersje oprogramowania, poprawek bezpieczeństwa oraz wszelkich baz wirusów i podatności, dzięki czemu zyskują pewność, że środowisko, z którego korzystają jest w pełni bezpieczne.

Etapy

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj:

O co poprosimy Cię przed wdrożeniem usługi?

Wychodzimy z założenia, że jasne zasady współpracy, znane od początku przez obydwie strony są podstawą efektywnie zrealizowanego projektu. Jako AWS partner wykorzystujący AWS servces i autoryzowany partner GCP, szczegółowo opisujemy sposób pracy oraz informujemy wszystkich klientów, jak powinni przygotować do nadchodzącej współpracy.

W przypadku usługi automatyzacji, prosimy naszych klientów o:
● zinwentaryzowanie zasobów,
● określenie poziomu krytyczności usług,
● wskazanie wymagań co do zasobów podstawowych,
● wyszczególnienie zdarzeń wywołujących dalsze procesy, np. procedurę disaster recovery czy backup.

Jakie technologie wykorzystujemy?

Dzięki AWS Partnership w statusie Advanced i autoryzowanym partnerstwie GCP, znamy doskonale wszystkie, również te najnowsze, dostępne usługi. Dzięki temu możemy dopasowywać stosowane rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdego z klientów.

Do realizacji usługi automatyzacji wykorzystujemy dedykowane rozwiązania GCP i Amazon Cloud, takie jak AWS CloudFront, które pozwala przyspieszyć dostarczanie stron www, API, czy treści video, czy OpsWorks - usługę do automatyzacji zarządzania konfiguracjami.

Wykorzystujemy również takie narzędzia i technologie jak:
● Docker - platforma służąca do tworzenia, dostarczania i uruchamiania aplikacji w zwirtualizowanym środowisku kontenerów;
● Serverless - framework do tworzenia architektury bezserwerowej umożliwiający usprawnienie i obniżenie kosztów działalności firmy,
● Ansible - framework automatyzujący zarządzanie serwerami i zmianami konfiguracji oraz uruchamianie zadań na żądanie,
● Chef - zestaw narzędzi, który pozwala przetestować wdrożone rozwiązania na roboczym środowisku.

Co zyskasz dzięki automatyzacji?

Automatyzacja pozwala firmie dynamicznie się rozwijać, znacznie przyspieszyć i uelastycznić zachodzące procesy IT oraz zoptymalizować koszty. Dokładniej mówiąc, dzięki automatyzacji możemy np.:
● szybko uruchomić nowe środowisko jeżeli zachodzi taka potrzeba, lub dowolnie je powiększyć, dopasowując do aktualnych potrzeb wynikających z zachowania użytkowników oraz z łatwością wprowadzić nową wersję aplikacji czy środowiska,
● znacznie obniżyć koszty audytów, których celem jest ocena zgodności systemów IT z najnowszymi standardami, prawem czy zasadami obowiązującymi w firmie,
● szybciej osiągnąć zwrot z inwestycji technologicznych, ponieważ czas wdrożeń jest krótszy, a korzyści biznesowe pojawiają się znacznie wcześniej,
● obsłużyć znacznie więcej klientów, przy zachowaniu niskich kosztów, automatycznie relokując zasoby, reagując na zmiany w wykorzystaniu aplikacji przez użytkowników.

Sprawdź, jak inni skorzystali na automatyzacji

Poniżej znajdziesz studia przypadków naszych klientów, którzy zdecydowali się powierzyć nam realizację swoich projektów. Sprawdź, z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy i co osiągnęliśmy, stosując odpowiednie rozwiązania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i, w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.