Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow
image

Poczuj moc płynącą z filozofii DevOps

DevOps stanowi odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość technologiczną w firmach i organizacjach. Dotrzymuje kroku tym zmianom, przez zwinne procesy, procedury, do realizacji których zaprzężono najbardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu cloud computingu. Dzięki chmurowym rozwiązaniom AWS, w nurcie technologicznej filozofii DevOps zrealizować można nieograniczony zakres, nawet najbardziej zaawansowanych projektów.

Usługi realizowane w ramach DevOps

DevOps krok po kroku

Korzyści z zastosowania DevOps

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW

Poprzez zastosowanie automatyzacji procesów zmiany dostarczane są w krótszym czasie, co znacznie ogranicza koszty związane z tworzeniem nowej wersji oprogramowania oraz jej utrzymania i tworzenia infrastruktury na jej potrzeby.

automatyzacja

Umożliwia błyskawiczne skalowanie technologii dla biznesu z zachowaniem rozsądnych kosztów. Szybki dostęp do rozwiązań, nawet w ciągu kilku minut przyspiesza realizację projektów i koncentrację na głównych technologicznych celach.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Skrócenie czasu od pomysłu do wdrożenia, daje możliwość szybkiego dostarczenia produktów klientom i niezwłocznej weryfikacji słuszności modelu biznesowego.

WYŻSZA JAKOŚĆ

Poprzez eliminację błedów, skrócenie czasu dostarczenia oraz pracę nad najważniejszymi aspektami aplikacji, na rynek trafia najlepsza z możliwych wersji.

wydajność

Dzięki zastosowaniu modelu DevOps można stworzyć ustandaryzowane i wydajne sposoby wdrażania, konfigurowania i uruchamiania wielu serwerów za pomocą kilku narzędzi, bez konieczności obciążania zespołów operacyjnych.

kreatywność

Wyeliminowanie wielu iteracji z obowiązków zespołu daje przestrzeń do kreowania nowych funkcjonalności i pozostawia czas na prawdziwie kreatywną pracę nad projektem.

Jakie problemy rozwiązuje DevOps?

DevOps można zaangażować do szybszego wytwarzania i wprowadzenia nowych wersji oprogramowania i środowiska do jego utrzymania. A wszystkie po to by maksymalizować satysfakcję klientów. Wymaga to niezwykle sprawnych, dobrze zarządzanych zespołów. Często dochodzi nawet do integracji zespołów wytwarzających aplikację oraz zespołów utrzymaniowych. Popularne jest również dołączanie do całego cyklu wytwarzania i utrzymania produktu zespołu ekspertów bezpieczeństwa i wówczas mówimy o filozofii DevSecOps. Aby współpraca zespołów była na najwyższym poziome, wymagane jest stosowania najbardziej zwinnych elastycznych rozwiązań AWS, ale również sprawnych procesów i jasnych, precyzyjnych procedur.

Continuous Integration/ Continous Delivery

Jest praktyką programistyczną, gdzie wszystkie zmiany w kodzie alokowane są w centralnym repozytorium, a następnie uruchamiane są kompilacje i testy. Celem iteracji jest szybkie identyfikowanie i usuwanie błędów, a ostatecznie zwinne wdrażanie aktualnych wersji oprogramowania.

Opiera się z kolei na automatycznej budowie kolejnych wersji kodu, jego automatycznemu testowaniu i przygotowaniu do wdrożenia.

Do realizacji projektów stosujemy między innymi usługi:

image

Mikroserwisy

Architektura mikroserwisów jest podejściem projektowym do budowy pojedynczej aplikacji jako zestawu mikro usług. Każda usługa działa we własnym procesie i komunikuje się z innymi usługami za pośrednictwem dobrze zdefiniowanego interfejsu przy użyciu lekkiego mechanizmu, zazwyczaj opartego na protokole HTTP interfejsu programowania aplikacji (API). Mikroserwisy opierają się na zasadzie, że  każda usługa ma zasięg skumulowany na  jednym celu.

Przy realizacji projektów opartych o mikrousługi używamy serwisów:

 

image

Infrastructure as Code

Infrastruktura jako kod to praktyka, w której infrastruktura jest udostępniana i zarządzana przy użyciu technik tworzenia kodu oprogramowania, takich jak kontrola wersji i ciągła integracja.

Zarządzanie konfiguracją

Programiści i administratorzy systemu używają kodu do automatyzacji systemu operacyjnego, konfiguracji hosta, zadań operacyjnych i innych.

Polityka jako kod

Dzięki infrastrukturze i jej skodyfikowanej konfiguracji  w chmurze, organizacje mogą monitorować i egzekwować zgodność w sposób dynamiczny i na dużą skalę.

Przy realizacji projektów infrastruktura jako kod używamy usług:

 

image

Monitorowanie i rejestrowanie

Organizacje monitorują dane i rejestrują w dziennikach zdarzenia, aby sprawdzić, w jaki sposób wydajność aplikacji i infrastruktury wpływa na doświadczenia użytkownika końcowego produktu. Przechwytując, kategoryzując, a następnie weryfikując dane z analizy i dzienników generowanych przez aplikacje i infrastrukturę, organizacje wiedzą, w jaki sposób wpływają one na użytkowników, dając jednocześnie wgląd w przyczyny problemów lub nieoczekiwane zmiany.

Przy realizacji projektów związanych z monitorowaniem i rejestrowaniem używamy usług:

image

Komunikacja i współpraca

Efektywna komunikacja i dynamiczna współpraca w organizacji jest jednym z kluczowych kulturowych aspektów DevOps. Wykorzystanie narzędzi DevOps i automatyzacja procesu dostarczania oprogramowania, tworzy współpracę opartą na fizycznym połączeniu przepływów pracy i odpowiedzialności za rozwój i działanie.

image

Sprawdź jak inni skorzystali na migracji do chmury obliczeniowej

Poniżej znajdziesz studia przypadków, naszych klientów, którzy zdecydowali się powierzyć nam realizację swoich projektów. Sprawdź z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy i co osiągnęliśmy stosując rozwiązania DevOps.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.