Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow
Zobacz kolejne Case Study >

25+ serwisów marki w Wielkiej Brytanii
| Nutricia

1

WYZWANIE

Nutricia jest globalną marką, specjalizującą się w produkcji żywności dla dzieci i niemowląt oraz posiłków medycznych (Grupa Danone), posiadającą dziesiątki serwisów, od korporacyjnych, przez portale dedykowane konkretnym markom, po reklamowe. Każdy z nich charakteryzował się różnym stopniem natężenia ruchu oraz innym przeznaczeniem.

Naszym zadaniem było zaprojektować i wdrożyć nowoczesną infrastrukturę, w oparciu o chmurę obliczeniową AWS, która będzie się doskonale skalować nie tylko w momencie dokładania nowych serwisów, ale i podczas kampanii reklamowych, które powodują duże skoki w ruchu.

 

Single Case
2

ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA

Doprowadziliśmy do pełnej separacji zasobów i niezależnego działania poszczególnych serwisów www. Zbudowaliśmy dla klienta dwa środowiska: testowe i produkcyjne. Zidentyfikowaliśmy i zapobiegliśmy problemowi „bottleneck”, czyli sytuacji w której wydajność całego systemu może spadać z powodu jednego lub kilku elementów architektury lub aplikacji.

Następnie przeszliśmy do etapu projektowania oraz wdrożenia. Skorzystaliśmy między innymi z następujących usług AWS: AWS Lambda, Amazon Elastic Compute Cloud, AWS Virtual Private Cloud, Amazon S3 i innych.

Przeprowadziliśmy również szereg testów, w tym wydajnościowe i bezpieczeństwa, by mieć pewność, że środowisko jest w stanie obsłużyć przychodzący ruch i jest odpowiednio zabezpieczone na wypadek potencjalnych ataków z zewnątrz.

 

3

OSIĄGNIĘTE EFEKTY

Stworzyliśmy nowoczesną, bezpieczną, wydajną i skalowalną infrastrukturę, która dostosowuje się do kolejno dodawanych nowych serwisów oraz do wzmożonego ruchu napływającego w wyniku prowadzonych kampanii reklamowych.

Dodatkowo doprowadziliśmy do znacznych oszczędności, ponieważ istotnie obniżyliśmy koszt utrzymania wszystkich zasobów. Klient swobodnie uruchamia nowe serwisy i kolejne kampanie reklamowe, bez obaw o koszty i zasoby.

Tworząc to rozwiązanie zostaliśmy wyróżnieni przez DesignRush w rankingu Top Healthcare Software Development Companies.

 

Single Case