Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Serwisy

image

Bezpieczeństwo i zgodność

W ramach realizacji tej usługi podejmujemy szereg działań, których nadrzędnym celem jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wszystkich zasobów. W zależności od punktu z jakiego startujemy, usługa przebiega według różnych scenariuszy.

Najczęściej zaczynamy od zaprojektowania bezpiecznego środowiska, zgodnie z zasadami opisanymi w AWS Security Best Practices. Na proces składa się: zaprojektowanie kontroli dostępu do środowiska, stworzenie odrębnych stref dostępności oraz określenie kto, skąd, w jakim czasie, na jakich zasadach i w jakim zakresie z tego dostępu może korzystać.

Następnie projektujemy gromadzenie logów oraz dostęp do nich, dbając o to, by w każdej chwili można było swobodnie przeanalizować działanie aplikacji, a jednocześnie chronić własność intelektualną.

Kolejnym etapem, wymagającym najwyższej staranności i uważności, jest projektowanie dostępów do baz danych, w których są przechowywane najwrażliwsze i najwartościowsze informacje technologiczne i biznesowe. To element wymagający szczególnej troski o najwyższy poziom stosowanych zabezpieczeń.

Jeżeli sytuacja tego wymaga, działania rozpoczynamy od przeprowadzenia audytu, który pozwala ocenić aktualny stan zabezpieczeń i dopiero na jego podstawie wdrażamy i konfigurujemy odpowiednie zalecenia pokontrolne.

Stosujemy najnowocześniejsze technologie zabezpieczające przed nieuprawnionym dostępem do wszelkich zasobów.
Elementami usługi są również: stały monitoring całego środowiska i zachodzących w nim procesów oraz system reagowania na występujące próby złamania zabezpieczeń.

Z usługi korzystają wszyscy, którym zależy na zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa zasobom firmy. Dotyczy to zwłaszcza podmiotów, które, w ramach swojej działalności, przechowują dane użytkowników i klientów oraz nimi operują. Do grona zaliczają się również wszystkie podmioty, które są prawnie zobligowane do szczególnej dbałości o bezpieczeństwo danych, np. za sprawą regulacji KNF czy GIODO.

Wszystkie procesy związane z zapewnieniem i utrzymaniem bezpieczeństwa zasobów mogą zachodzić automatycznie, o czym możesz dowiedzieć się więcej z opisu usługi: automatyzacja.

Etapy

Szczegóły

O co poprosimy Cię przed wdrożeniem usługi?

Wierzymy, że jasne zasady współpracy, znane od początku każdej ze stron, są podstawą efektywnej realizacji każdego projektu. Dlatego tak szczegółowo opisujemy sposób pracy oraz informujemy wszystkich klientów, jak powinni przygotować do nadchodzącej współpracy.

W przypadku usługi bezpieczeństwo i zgodność, prosimy naszych klientów o:
● określenie kto, do jakich zasobów i na jakich zasadach może mieć dostęp,
● wskazanie poziomu krytyczności poszczególnych środowisk i zasobów,
● zdecydowanie o poziomie bezpieczeństwa zasobów, jaki powinien być zapewniony - niski, średni, wysoki.

Jakie technologie wykorzystujemy?

Jako wieloletni partner Amazona, znamy doskonale wszystkie oferowane przez niego usługi, co pozwala nam dopasowywać je precyzyjnie do potrzeb każdego z klientów.

W przypadku realizacji usługi bezpieczeństwo i zgodność, wykorzystujemy:
● AWS WAF (Web Application Firewall) - pomaga ochronić aplikację przed popularnymi nadużyciami sieciowymi, które mogą mieć wpływ na dostępność aplikacji, obniżać bezpieczeństwo jej oraz danych lub powodować zużycie zbyt wielu zasobów.
● AWS CloudFront - pozwala przyspieszyć dostarczanie stron www, API, czy treści video.
● AWS VPC (Virtual Private Cloud) - umożliwia udostępnienie logicznie wyodrębnionej części chmury obliczeniowej AWS, w której można uruchamiać wybrane zasoby na zasadach zbliżonych do prywatnej chmury obliczeniowej.
● AWS VPN Connections - umożliwia połączenie wyodrębnionej części chmury obliczeniowej AWS z zewnętrznymi (zdalnymi) sieciami.
● IDS (Intrusion Detection System) - umożliwia wykrywanie ataków w czasie rzeczywistym.

Co zyskasz dzięki tej usłudze?

Efektem naszych prac są również:
● kompletny raport opisujący poziom bezpieczeństwa i stosowane rozwiązania, wraz z rekomendacjami na przyszłość,
● odporność systemu na różnego rodzaju ataki, w tym DDoS (system sam dynamicznie na nie reaguje, wykorzystując wdrożone technologie),
● doprowadzenie do automatycznej aktualizacji poziomu zabezpieczeń,
● system raportujący wszelkie próby złamania zabezpieczeń.

Sprawdź, jak inni skorzystali na naszych usługach

Poniżej znajdziesz studia przypadków naszych klientów, którzy zdecydowali się powierzyć nam realizację swoich projektów. Sprawdź, z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy i co osiągnęliśmy, stosując odpowiednie rozwiązania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i, w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.