Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Soulmates - portal randkowy |
Guardian News & Media Limited

1

WYZWANIE:

Soulmates to wiodący, brytyjski portal randkowy, będący własnością Guardian News & Media Limited, odwiedzany każdego miesiąca przez ponad 500 000 użytkowników. Charakter serwisu sprawiał, że wysoka dostępność zasobów,  auto skalowalność i pełne bezpieczeństwo danych były kluczowe dla jego prawidłowego funkcjonowania. Tymczasem aplikacja straciła łączność z centralnym repozytorium kodu, a tym samym dostęp do części funkcji stał się ograniczony.

Single Case
2

ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA:

W związku z brakiem dokumentacji technicznej, rozpoczęliśmy pracę od audytu, by móc dokładnie poznać charakter aplikacji oraz wszystkie zasoby wykorzystywane na potrzeby jej działania. Następnie oczyściliśmy aplikację z licznych błędów i przeszliśmy do projektowania prywatnej chmury obliczeniowej (z wykorzystaniem AWS VPC) w oparciu o chmurę AWS.

3

OSIĄGNIĘTE EFEKTY:

Zrealizowaliśmy wszystkie cele postawione przed projektem, zarówno te doraźne, jak i długoterminowe. Przywróciliśmy łączność z centralnym repozytorium, co umożliwiło przywrócenie pełnej kontroli nad portalem i aplikacją mobilną. Rozwiązaliśmy problem niedostępności, którego przyczyną było częste przeciążenie serwerów. Zastąpiliśmy także istniejące typy instancji, które nie spełniały wymagań poszczególnych warstw aplikacji (frontend, backend, cache, baza danych).

ZOBACZ WIĘCEJ>

Single Case