Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow
Zobacz kolejne Case Study >

Soulmates - portal randkowy |
Guardian News & Media Limited

1

WYZWANIE:

Soulmates to wiodący, brytyjski portal randkowy, będący własnością Guardian News & Media Limited, odwiedzany każdego miesiąca przez ponad 500 000 użytkowników. Charakter serwisu sprawiał, że wysoka dostępność zasobów,  auto skalowalność i pełne bezpieczeństwo danych były kluczowe dla jego prawidłowego funkcjonowania. Tymczasem aplikacja straciła łączność z centralnym repozytorium kodu, a tym samym dostęp do części funkcji stał się ograniczony.

Single Case
2

ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA:

W związku z brakiem dokumentacji technicznej, rozpoczęliśmy pracę od audytu, by móc dokładnie poznać charakter aplikacji oraz wszystkie zasoby wykorzystywane na potrzeby jej działania. Następnie oczyściliśmy aplikację z licznych błędów i przeszliśmy do projektowania prywatnej chmury obliczeniowej (z wykorzystaniem AWS VPC) w oparciu o chmurę AWS.

3

OSIĄGNIĘTE EFEKTY:

Zrealizowaliśmy wszystkie cele postawione przed projektem, zarówno te doraźne, jak i długoterminowe. Przywróciliśmy łączność z centralnym repozytorium, co umożliwiło przywrócenie pełnej kontroli nad portalem i aplikacją mobilną. Rozwiązaliśmy problem niedostępności, którego przyczyną było częste przeciążenie serwerów. Zastąpiliśmy także istniejące typy instancji, które nie spełniały wymagań poszczególnych warstw aplikacji (frontend, backend, cache, baza danych).

ZOBACZ WIĘCEJ

Single Case