Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

ULMUS - aplikacja IoT będąca elementem Smart TV Sharp

13.2.2019 | LCloud
Udostępnij:
Tworzenie nowych rozwiązań jest naszą pasją. Tym bardziej, jeśli stawiamy przed sobą nowe wyzwania. Aplikacja ULMUS jest jednym z takich przykładów. Zadanie było niełatwe głównie ze względu na fakt, że mierzyliśmy się z nim w 2012 r., kiedy koncepcja IoT była w powijakach. Projektowanie rozwiązania wymagało od nas zatem doskonałej znajomości dziedziny i nieszablonowego podejścia do projektu. Szczególnie, że w owym czasie , w chmurze Amazona brakowało usług dedykowanych Internetowi Rzeczy.

 

Działanie aplikacji miało polegać na monitorowaniu zachowań telewidzów według określonych kryteriów, np. ilości czasu spędzonego na oglądaniu danego kanału.

 

Wyzwania jakie pojawiły się przed nami to:

  • stworzenie wysoce dostępnej i skalowalnej architektury pod aplikację
  • zapewnienie wysokiej wydajności, z uwzględnieniem kryteriów dotyczących ochrony danych osobowych
  • stworzenie infrastrukrury pod aplikację, która obsłuży 1600 requestów na sekundę

Projekt innowacyjnej aplikacji został wdrożony przez klienta 1:1, w stosunku do naszego projektu. Dodatkową wartością realizowanego zadania był fakt, iż nasi inżynierowie załapali bakcyla  związanego z technologią IoT. Fakt ten wpłynął na podniesienie naszych kompetencji, co zaowocowało realizacją kolejnych, ciekawych projektów w tej dziedzinie.

W tym miejscu warto wspomnieć również fakt, że obecnie  jesteśmy uznawani za jedną z topowych firm w kategorii Internet of Things na DesignRush.

Po szczegóły zrealizowanego projektu, zapraszamy do do pobrania naszego case study.