Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

AWS Summit Warsaw - pierwszy szczyt AWS w Polsce!

23.4.2019 | LCloud
Udostępnij:
Nie od dziś wiadomo, że AWS organizuje jedne z najlepszych wydarzeń w branży IT. Skupiają się nie tylko na corocznych podsumowaniach swoich dokonań, ale również dbają o ciągłe dostarczanie informacji, ciekawostek i masy praktycznej wiedzy swoim klientom, partnerom i entuzjastom.

Z racji mnogości wydarzeń organizowanych przez AWS, chcieliśmy przybliżyć Wam  ideę poszczególnych eventów AWS.

Zacznijmy od tego, że każdy znajdzie coś dla siebie. AWS organizuje konferencje, summity, warsztaty, szkolenia, meetupy czy webinaria, które łączą społeczność cloud computingu na całym świecie. Wśród społeczności możemy znaleźć studentów, początkujących programistów, ludzi biznesu poszukujących rozwiązań dla swoich firm czy ekspertów pracujących z chmurą AWS.

Najważniejszym wydarzeniem, organizowanym w Las Vegas,  w ostatnim kwartale każdego roku jest re:Invent. Jest to najbardziej spektakularna konferencja związana z chmurą obliczeniową. Trwa prawie 5 dni, podczas których można nie tylko wysłuchać inspirujących wykładów Andy Jassy’ego, Jeffa Barr’a czy Wernera Vogels’a, ale również zawrzeć nowe znajomości i wymienić się doświadczeniem z inżynierami  z całego świata. Podczas eventu organizowane są liczne szkolenia, egzaminy certyfikacyjne, prezentacje nowości i masa innych wspaniałych mniejszych wydarzeń. Ciekawostką może być fakt istnienia dedykowanych stref, do których mają dostęp inżynierów posiadających odpowiednią ilość certyfikacji AWS. Na koniec odbywa się impreza wieńcząca cały tydzień zmagań ze szkoleniami, egzaminami i wykładami, tzw. re:Play. O tym, co działo się w zeszłym roku przeczytasz tutaj.

Nowością wśród konferencji AWS, jest zapowiadana podczas ostatniego re:Inventu – konferencja re:Inforce. Dedykowana wyłącznie kwestii bezpieczeństwa w chmurze obliczeniowej. Odbędzie się  w Bostonie i potrwa 2 dni (25-26 czerwca). Utrzymana będzie w konwencji re:Inventu, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

Po raz pierwszy w Polsce – w Warszawie, będziemy mieli okazję wziąć udział w AWS Summit. Tym samym oficjalnie  ogłaszamy, że zostaliśmy Srebrnym sponsorem tego ultra ciekawego wydarzenia, podczas którego- będziemy mogli spotkać się, porozmawiać i przybić piątkę z każdym kto zarejestruje się na nie już dziś!

Czym więc są AWS Summity?  

Są to wydarzenia bardziej lokalne, odbywające się w wielu krajach na świecie, na których pojawiają się nie tylko praktycy i eksperci AWS’a, ale również partnerzy (tacy jak my), entuzjaści chmury i doświadczeni eksperci z branży. Jest to jednodniowe wydarzenie, podczas którego odbywają się prelekcje obejmujące tematyką topowe zagadnienia związane z chmurą, wykłady jak zacząć pracować z chmurą AWS, panele związane z innowacjami w branży czy migracją i rozwojem aplikacji w chmurze. Summity są też doskonałym miejscem na skorzystanie ze szkoleń i zdobycie certyfikatów. Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają: zespół AWS oraz partnerzy, którzy pomogą uzyskać odpowiedzi na pytania techniczne, doradzą w kwestiach biznesowych i zaprojektują dla Ciebie najlepsze rozwiązanie w oparciu o chmurę AWS.

Co można zyskać  uczestnicząc w wydarzeniu?
  • Zastrzyk praktycznej wiedzy związanej z najnowocześniejszymi technologiami w chmurze obliczeniowej. Doświadczenie najlepszego dostawcy usług chmurowych na świecie, jakim jest AWS.
  • Umiejętności i kompetencje najlepszych partnerów AWS.
  • Szanse na spotkanie i poznanie ultra ciekawych osobowości z branży.
Dlaczego warto na nim być?
  • Bo jest darmowe, wystarczy się tylko  zarejestrować.
  • Bo będą tam najlepsi eksperci związani z chmurą AWS.
  • Bo to pierwsza taka okazja w Polsce, żeby być tak blisko do fascynującego świata chmury AWS.

A najważniejszym powodem, dlaczego warto być na pierwszym w Polsce AWS Summit Warsaw jest obecność Glenn’a Gore’a. Glenn jest Chef Architectem w AWS z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży technologicznej. Pracuje nad rozwijaniem i stosowaniem najlepszych praktyk architektonicznych w chmurze AWS. Czuwa również nad współpracą z klientami oraz nad tym, jak wykorzystują chmurę i innowacje do przekształcania własnego biznesu.

Glenn pracował na stanowiskach kierowniczych w dziedzinie inżynierii, badań i rozwoju technologicznego, współpracując z klientami takimi jak Facebook, Twitter czy NASA. Pracował nad projektami takimi jak Wielki Zderzacz Hadronów, sieci międzyplanetarne czy duże systemy rozproszone.

Tak fantastyczne doświadczenie i pasja jaką wkłada w swoją pracę powodują, że naprawdę warto skorzystać z okazji spotkania takiej osobowości w Warszawie.

Eventy organizowane przez AWS  odbywają się cyklicznie

Konferencje takie jak re:Invent czy re:Inforce odbywają się co roku. AWS Summits (szczyty), AWSome Days planowane są od kilku do kilkunastu w ciągu roku. Podobnie jest z AWS Transformation Days.

AWSome Days Online i TechTalks – to wydarzenia on-line odbywające się kilkanaście razy w miesiącu. To pierwsze ma charakter konferencji, gdzie prowadzone są wykłady. Natomiast TechTalks są to wydarzenia online’owe w formie przystępnych webinarów lub nagrań z paneli, które miały miejsce podczas innego, większego eventu.

Pełna lista wydarzeń organizowanych przez Amazon Web Services dostępna jest pod linkiem.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że po wielokrotnym uczestnictwie w re:Inventach i innych wydarzeniach AWS odbywających się zagranicą, możemy stać się częścią spektakularnego wydarzenia, jakim jest warszawski Summit AWS.

Zapraszamy do naszego stoiska, gdzie będziemy mogli porozmawiać o możliwościach rozwoju biznesu w chmurze obliczeniowej, nowych technologiach lub zwyczajnie przybić piątkę. Szykujemy też niespodziankę, więc warto nas odwiedzić.

Jak do nas dołączyć?

Wystarczy, że zarejestrujesz się na wydarzenie. Niżej podajemy wszystkie szczegóły:

Do zobaczenia na AWS Summit Warsaw!