Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

#38 AWS UG, Code Pipeline, Gwyneth Paltrow i LCloud

17.4.2018 | LCloud
Udostępnij:

W miniony czwartek (12.04.2018),  po raz pierwszy w tym roku spotkaliśmy się na meetup’ie warszawskiej AWS User Group. Podczas eventu zaznaczyliśmy swoją obecność prezentacją na temat jednego z naszych projektów.

Spotkanie otworzył miedzy innymi Jacek Biernat (nasz CEO i CTO).

 

Jacek przywitał “stałych bywalców” oraz nowych przybyłych miłośników rozwiązań AWS. Krótko nakreślił cel meetupów i przedstawił program na bieżące spotkanie.

 

 

Reprezentował nas jeden z inżynierów z zespołu DevOps- Wojtek Orzechowski, który opowiedział jak wyglądały etapy całego przedsięwzięcia. Poruszył tematykę deploymentu CodePipeline oraz tego w jaki sposób podeszliśmy do rozwiązania problemu klienta. Zastosowaliśmy zupełnie indywidualne podejście, bo wyzwanie było niemałe i musiało pomóc Gwyneth Paltrow w autoskalowaniu i wysokiej dostępności jej platformy e-commerce – goop.com 

 

 

Zgłosił się do nas developer, którego Gwyneth wraz ze swoim zespołem wybrała do wykonania zadania. Istniejący do tej pory sklep nie spełniał wydajnościowych i funkcjonalnych oczekiwań klienta. Zatem developer (Spark Solutions) zaprojektował nową, autorską  platformę sklepową. Po stronie Lcloud niezbędnym było zaprojektowanie skalowalnej i wysokodostępnej infrastruktury, opartej o AWS – i tutaj rozpoczęła się nasza przygoda z goop.com.

 

 

Projekt był prowadzony zgodnie z wytycznymi AWS Best Practices odnośnie projektów DevOps’owych.


Podczas spotkania pojawił się również Tomek Stachlewski, który przedstawił budowanie globalnej i wieloregionowej aplikacji w serverless.

 

 

Tradycyjnie nie zabrakło również czasu na networking i pizzę, podczas którego uczestnicy wymieniali się opiniami i doświadczeniami związanymi z AWS.

 

 

#38 Meetup AWS UG Warsaw był udanym z wielu powodów. Pojawiły się ciekawe tematy, istniała możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń. Jak zawsze gościł nas wspaniały gospodarz przestrzeni – Aviva, a do grupy dołączyło wiele nowych twarzy.

Do zobaczenia na następnym evencie!