Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

The Guardian & LCloud -
#47 tech.3camp.pl w Gdańsku

21.5.2018 | LCloud
Udostępnij:

15 maja 2018 r. w przestrzeni coworkingowej O4 w Olivia Business Centre w Gdańsku odbył się już #47 tech.3camp.pl. Edycja w Trójmieście, to dobra okazja do zaprezentowania naszych wdrożeń poza Warszawą.

Tematyka camp’ów jest różnorodna. Wtorkowe spotkanie obejmowało takie tematy jak sztuczna inteligencja, machine learning, a również poruszało problematykę skali wydajności w danym środowisku.

Nasz Head of the DevOps Team – Tomek Skibiński – przedstawił w jaki sposób zautomatyzowaliśmy zarządzanie dostępami SSH dla The Guardian, gdzie skupiliśmy się na portalu randkowym The Soulmates (case w pdf do pobrania tutaj). Charakter serwisu sprawia, że wysoka dostępność zasobów, autoskalowalność i pełne bezpieczeństwo danych są kluczowe dla tego projektu. Tomek wyjaśnił jak podnieśliśmy bezpieczeństwo dostępu SSH korzystając z takich usług jak m.in.: AWS Lambda, AWS Systems Manager i AWS IAM, aby osiągnąć ten cel.

Niżej kilka fotek z całego wydarzenia.