Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Serwisy

image

Docker w AWS

Kontenery Dockera są technologią wspomagającą, umożliwiającą zunifikowanie migrowanych zasobów, bez której wiele firm nie byłoby w stanie przenieść swoich aplikacji do chmury obliczeniowej. Dzięki nim cloud computing staje się dostępny dla jeszcze szerszego grona.

Wybrane elementy składowe aplikacji, po spakowaniu do przygotowanego wcześniej kontenera, spełniają wymagania do przechowywania i serwowania w chmurze – ich migracja staje się możliwa. W kontenerze umieszczone są fragmenty aplikacji, wybrane usługi lub powiązania pomiędzy różnymi aplikacjami. Znajdują się w nim również m.in.:
● instrukcje dot. zasobów chmurowych, które są niezbędne do utrzymania aplikacji,
● informacje o komponentach technologicznych,
● reguły dot. pobierania aktualnej wersji kodu źródłowego.
Po umieszczeniu wybranych elementów w kontenerze (aplikacji, fragmentu kodu, itd.), całość lokuje się w chmurze obliczeniowej i, za pomocą specjalnych skryptów, ustala się powiązania pomiędzy kontenerami.

Rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla tych wszystkich, których aplikacje mają przestarzały, nieprzygotowany do serwowanie w chmurze kod. Korzystają z niego również posiadacze skomplikowanych środowisk, które wymagają wcześniejszej unifikacji, by można było nimi sprawnie zarządzać. Technologia kontenerów trafia również do osób ceniących automatyzację procesów, która jest możliwa bez każdorazowego zagłębiania się w szczegóły utrzymywanych zasobów.

Etapy

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj:

O co poprosimy Cię przed wdrożeniem usługi?

Wychodzimy z założenia, że jasne zasady współpracy, znane od początku przez obydwie strony są podstawą efektywnie zrealizowanego projektu. Dlatego tak szczegółowo opisujemy sposób pracy oraz informujemy wszystkich klientów, jak powinni przygotować.

W przypadku zastosowania kontenerów Docker prosimy wyłącznie o przygotowanie listy technologii, które są niezbędne do tworzenia i utrzymania aplikacji oraz określenie zależności pomiędzy poszczególnymi jej elementami. To wszystko.

Jakie technologie wykorzystujemy?

Jako certyfikowani członkowie społeczności Docker, znamy doskonale to rozwiązanie i z powodzeniem korzystamy z niego realizując projekty dla naszych klientów. Docker to technologia służąca do tworzenia, dostarczania i uruchamiania aplikacji w zwirtualizowanym środowisku kontenerów. Dodatkowo korzystamy również między innymi z:
● AWS CloudWatch - umożliwia zbieranie danych i śledzenie określonych wskaźników, ustawianie alertów i automatyczne reagowanie na zmiany w zasobach AWS Cloud;
● Ansible - automatyzuje zarządzanie serwerami i zmianami konfiguracji oraz uruchamianie zadań na żądanie;
● Chef - pozwala przetestować wdrożone rozwiązania na roboczym środowisku.

Co zyskasz dzięki tej usłudze?

Najistotniejszą korzyścią płynącą z zastosowania kontenerów Docker jest możliwość migracji do chmury obliczeniowej nawet tych aplikacji, które początkowo nie były do tego przygotowane. Docker pozwala nam zunifikować zasoby, a następnie swobodnie je przenieść. Dzięki kontenerom otrzymujemy w pełni niezależne środowisko, a wszystkie procesy odbywają się automatycznie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i, w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze lub poznać jej estymowane koszty?

Wypełnij niezbędne dane i wyślij swoje zgłoszenie, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, by poznać szczegóły i, w oparciu o nie, przygotować dla Ciebie wycenę.