Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Partnerstwo Lcloud z ACTION Centrum Edukacyjne

8.9.2017 | LCloud
Udostępnij:

 

Relacja z pierwszej w Polsce, wirtualnej konferencji prasowej, dotyczącej partnerstwa dwóch czołowych partnerów Amazon Web Services!

Świetna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych poszerzaniem wiedzy o rozwiązaniach chmurowych AWS!

Dwóch czołowych partnerów Amazon Web Services w Polsce, ogłasza partnerstwo w zakresie prowadzenia szkolenie dotyczących chmury obliczeniowej.

A o to jak, podczas wirtualnej konferencji prasowej, współpracę relacjonowała Magdalena Zawada -Dyrektor Strategii i Ekspansji w Lcloud Sp. z o.o.

 – „Z racji naszych bogatych doświadczeń z wdrożeń AWS, w szczególności specjalizacji w projektowaniu zautomatyzowanych procesów deploymentu aplikacji, przyjęliśmy na siebie obowiązek prowadzenia szkoleń dla grup DevOpsów.

Ze swojego grona inżynierów, nominowaliśmy najbardziej doświadczone projektowo osoby, które poza teoretyczną wiedzą potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Amazona, posiadają wieloletnie doświadczenie w realizowaniu wdrożeń dla klientów. Inżynierowie przeszli niezbędną ścieżkę certyfikacji trenerskiej w Amazon Web Services i na szkoleniach będą mogli dzielić się swoją wiedzą oraz praktyką, wedle ustalonej procedury szkoleniowej Amazona. Jest to niebywała szansa dla uczestników szkoleń do poszerzenia wiedzy od praktyką, którzy na co dzień pracują z tą technologią, rozwiązując problemu klientów.

Sami również widzimy korzyść z kontaktu z kursantami, ponieważ możemy identyfikować jakie są obawy inżynierów w stosowaniu technologii chmurowej oraz jakie trudności mogą pojawiać się po stronie klienta. Jest to dla nas bezcenna lekcja, która stale pomagać nam będzie  doskonalić procesy związane z przygotowaniem klienta do procesów migracji i wdrożenia.

Zatem korzyści są obupólne.”

AWS daje wszechstronne możliwości rozwoju kompetencji. Przede wszystkim dla zespołów technicznych, ale nie pomija również konsultantów biznesowych.

– „W zasadzie wszyscy, swoja drogę szkoleniową, zaczynają od AWS Business Professional Accreditations, poprzez szkolenia AWS Technical Professional Accreditations i Instructor Led Training, aż do szkolenia AWS TCO & Cloud Economics Accreditations. Ten zestaw to taki elementarz – akredytacje, jakby szkoła podstawowa. Później następuje już specjalizacja. W zależności od zakresu działań technicznych, które kursant chce realizować.” – dodaje Magda.

Na dziennikarskie pytanie o  korzyści jakie dla uczestników szkoleń, niesie partnerstwo Action i Lcloud pada odpowiedź:

– „Przede wszystkim fakt, że szkolenia prowadzone są przez doświadczonych inżynierów a nie teoretyków. Nasi trenerzy mają za sobą realizację dziesiątek projektów dla klientów. Dzięki czemu mówimy nie tylko o wiedzy książkowej a o unikalnych kompetencjach, zdobytych przy rozwiązywaniu codziennych problemów „na technologicznej produkcji”. Szkolenie realizowane z trenerem z Lcloud, to nie tylko czytanie „instrukcji obsługi”, ale przede wszystkim demonstracja tego, jak instrukcję stosować „krok po kroku” oraz jak sobie radzić z konkretnymi problemami, które pojawiają się po drodze.”

Kolejna kwestia, która zainteresowała obecnych na konferencji dziennikarzy, to fakt czy Lcloud  nie obawia się, że szkolenie inżynierów po stronie klientów, stanowi zagrożenie dla swojego biznesu.

Przedstawicielka Lcloud wyjaśniła:

„Głównym powodem dla, którego inżynierowie zgłaszają się na szkolenia  jest chęć zgłębienia wiedzy na temat technologii, która obecnie nie jest już przejściową modą czy trendem a w zasadzie podstawą rozwoju technologicznego. Bez elementarnej wiedzy z zakresu chmury obliczeniowej, trudno jest  myśleć o przyszłości IT.

Inżynierowie zdają sobie sprawę, że niebawem tradycyjne rozwiązania przejdą do lamusa i chcąc dotrzymać kroku rozwijającym się trendom, opierającym się o chmurę obliczeniową, decydują się na rozwijanie kompetencji w tym zakresie.

Często, to również pracodawcy delegują całe zespołu IT na szkolenia z chmury obliczeniowej. Zwykle jeśli organizacji decyduje się na migrację do chmury obliczeniowej, pomimo tego, że będzie ją wykonywać firma zewnętrzna, taka jak np. nasza – autoryzowany Partner Amazona, decydenci chcą by całe zespoły IT, rozumiały ideę i mogły efektywnie realizować cele w tym zakresie wyznaczone.

Jak pewnie nie trudno się domyśleć, w  skomplikowanej technologii, najważniejsze jest jednak doświadczenie i umiejętności rozwiązywania konkretnych problemów, nie wystarczą podstawy i wiedza teoretyczna. Stąd nie, nie obawiamy się, że nie będzie dla nas pracy, bo to co dajemy naszym klientom to właśnie długoletnie doświadczenie, którego nie można przyswoić „w pigułce”.

Powiem więcej, chętnie dzielimy się wiedzą, zarówno na szkoleniach, jak i rozwijając społeczność użytkowników AWS User Group Warsaw, bo dzięki zwiększaniu świadomości osób technicznych, rozmawiamy tym samym językiem, nie musimy tłumaczyć podstaw i skupiamy się na efektywnej realizacji zaawansowanych projektów, w sposób oparty na wzajemnym zrozumieniu wszystkich zainteresowanych, uczestniczących w procesach wdrożeniowych.”