Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Case study DZP — rozwiązanie Disaster Recovery dla aplikacji prawnej Lucy

3.2.2023 | LCloud
Udostępnij:
W dzisiejszym świecie, utrata danych jest jednym z największych zagrożeń dla przedsiębiorstw. Aby zapewnić ciągłość działania i ochronę ważnych informacji, coraz częściej firmy decydują się na wdrożenie rozwiązań Disaster Recovery (DR). 

W ramach projektu dla kancelarii prawnej Domański Zakrzewski Palinka Sp. k., przeprowadziliśmy Proof of Concept (PoC) rozwiązania DR opartego o publiczną chmurę obliczeniową Amazon Web Services (AWS) dla aplikacji Lucy. Aplikacja ta służy do obsługi procesów zarządzania dokumentami i pracy prawnika z dokumentem, a obecnie zawiera ponad 5 milionów dokumentów. 

Kancelaria prawna DZP jest jednym z czołowych podmiotów prawnych w Polsce. Od 1993 roku doradza polskim i zagranicznym klientom z różnych branż. DZP ma wysoką pozycję w międzynarodowych rankingach i obsługuje ponad 90 krajów.

Klient charakteryzuje się wysokim poziomem świadomości dotyczącym bezpieczeństwa i ciągłym poszukiwaniem nowych rozwiązań technologicznych, które zwiększają poziom zabezpieczeń. W celu zapewnienia ciągłości działania aplikacji Lucy, DZP chciało przetestować dodatkową warstwę zabezpieczenia: lokalizację Disaster Recovery w chmurze publicznej Amazon Web Services. Aby potwierdzić skuteczność rozwiązania, DZP powierzyło nam wykonanie PoC (Proof of Concept) przed podjęciem decyzji o produkcyjnym wdrożeniu rozwiązania.

 Jednymi z najważniejszych założeń podczas realizacji projektu było:

  • Podniesienie poziomu zabezpieczeń aplikacji
  • Przetestowanie lokalizacji Disaster Recovery w chmurze AWS
  • Realizacja Proof of Concept celem walidacji celu projektu
  • Zapewnienie ciągłości operacyjnej działania aplikacji Lucy
  • Bezawaryjne odtworzenie środowiska w przypadku awarii 
  • Zachowanie spójności, integralności i kompletności danych
  • Zachowanie odpowiednich parametrów RTO i RPO
  • Zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych

By zwalidować oczekiwania klienta, zrealizowaliśmy testy funkcjonalne usług chmurowych AWS z obszaru disaster recovery. Wybór padł na usługę AWS Elastic Disaster Recovery (AWS DRS).

AWS DRS to rozwiązanie, które pozwala na minimalizację utraty danych i przestojów poprzez szybkie i niezawodne odzyskiwanie aplikacji przy optymalnym koszcie, korzystając z niedrogiej pamięci masowej. Usługa zapewnia ciągłą replikację, monitoring i możliwość testowania bez przerywania ciągłości replikacji oraz szybkie przywracanie infrastruktury w chmurze. Testy wykazały, że dzięki wdrożeniu klient uzyskał zautomatyzowane i bezpieczne rozwiązanie disaster recovery, co podniosło poziom wysokiej dostępności aplikacji. Usługa jest efektywna kosztowo, ponieważ replikowane serwery nie są utrzymywane ciągle, tylko załączają się w czasie uruchamiania środowiska DR (model Pay as you Go). 

Klient po wdrożeniu rozwiązania wyraził swoją opinię: 

“Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jak sprawnie i bezproblemowo przebiegły wszelkie testy, konieczne do przeanalizowania skuteczności rozwiązania. Zwłaszcza czas odtworzenia aplikacji i danych w chmurze AWS okazał się imponujący. Doceniamy współpracę z firmą LCloud – partnerem Advanced AWS, która dołożyła starań w projektowaniu i wdrożeniu rozwiązania. Dzięki owocnej współpracy zwalidowaliśmy koncepcję podwyższenia high – availability dla naszej aplikacji do prawników – Lucy. LCloud to profesjonaliści, którzy rozumieją potrzeby, cele i oczekiwania klienta i sprawnie przekuwają je w rozwiązania technologiczne. Polecamy współpracę z nimi.”

Marek Laskowski – CIO Domański Zakrzewski Palinka Sp.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz case study projektu, w którym opisujemy tę realizację.