Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

APN Well-Architected Partner - prestiżowy tytuł, na usługach klienta AWS

29.7.2019 | LCloud
Udostępnij:
AWS Well-Architected Framework został opracowany przez Amazon Web Services dla architektów chmurowych po to, aby wspomóc proces projektowania bezpiecznej, odpornej i wydajnej infrastruktury dla aplikacji. Jest on oparty na 5 filarach, o których pisaliśmy już na naszym blogu. Framework zapewnia spójne podejście zarówno dla partnerów APN jak i ich klientów. Jest pomocny w ocenie architektury, odpowiednim doborze narzędzi i procesie projektowania.
Kim jest APN Well-Architected Partner?

Zdobycie tytułu Partnera Well Architected związany jest z głęboką wiedzą na temat chmury AWS. Partner dzięki doświadczeniu w pracy z usługami chmurowymi oraz doskonałej znajomości AWS Best Practices,doradza i proponuje najlepsze dla klienta rozwiązania architektoniczne. Zatem potrafi on stworzyć od podstaw lub zoptymalizować istniejące środowisko, które będzie bezpieczne, wydajne i odporne. 

Dlaczego warto podjąć  współpracę z takim Partnerem?

Po pierwsze, w zespole Partnera nie ma przypadkowych osób. Każdy z pracujących w nim inżynierów posiada certyfikacje AWS (Associate, Professional lub Specialty), które potwierdzają poziom zaawansowania i znajomości usług w chmurze Amazona. Pozwala to na uzyskanie przez klienta pomocy w interpretacji nowych i dotychczasowych usług AWS, przy jednoczesnej oszczędności czasu i budżetu. Ważnym jest również, że Solutions Architekci poza standardowymi certyfikacjami AWS,  przeszli dedykowane szkolenie związane z Frameworkiem Well-Architected.

Wymierną korzyścią  podjęcia współpracy z autoryzowanym Partnerem, jest możliwość uzyskania darmowych kredytów AWS na usługi chmury obliczeniowej, których wdrożenie zarekomendowano podczas procesu Well Architected.

Istotnym jest, że  dzięki doświadczeniu i znajomości najlepszych praktyk AWS, Partner przygotowuje propozycję, która jest dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających branż. Umożliwia to na szybsze rozwiązywanie problemów związanych z kosztami, bezpieczeństwem czy wydajnością operacyjną infrastruktury.

Kolejną zaletą jest możliwość bliskiej współpracy z APN Well-Architected Partnerem, która sprawia, że proces adopcji chmury jest łatwiejszy  i szybki. Jest to niezwykle ważne ze względu na postęp technologiczny, który nie zwalnia tempa. Ale również istotne z punktu widzenia posiadanych przez zespoły inżynierskie, umiejętności związanych z projektowaniem architektury chmurowej. 

Ważnym jest również, że program związany z Well-Architected Framework zapewnia zdefiniowany i skuteczny proces pomagania klientom w ulepszaniu infrastruktury chmurowej. Umożliwia ustalenie priorytetów i nadanie odpowiedniego kierunku całemu projektowi. 

Jakie korzyści niesie współpraca z APN Well-Architected Partnerem?

Korzyści jest wiele, zarówno po stronie AWS, Partnera jak i klienta. Te po stronie Amazon Web Services to przede wszystkim nastawienie na sukces organizacji korzystających z chmury. Dodatkowym aspektem jest nieprzerwany feedback od Solution Architektów, którzy dostarczają niezbędnych informacji mogących pomóc w ulepszeniu obecnych i tworzeniu nowych usług AWS. Benefity Partnera to elitarne członkostwo w APN Well-Architected Partner Program, wsparcie ze strony AWS w tworzeniu i implementacji rozwiązań czy zdobywanie doświadczenia w realizacji projektów.

Puentując, współpraca APN Well-Architected Partner w zakresie tworzenia architektury to szereg korzyści pozwalający w szybki i efektywny sposób na realizację założonych celów. Aby poznać szczegóły wyślij do nas maila na sale@lcloud.pl.