Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

#4 Serverless User Group Poland - Warszawa

29.1.2019 | LCloud
Udostępnij:
24 stycznia spotkaliśmy się po raz pierwszy w tym roku na 4-tym już, niezwykle ekscytującym meetupie poświęconym technologii Serverless.

Przed oficjalnym powitaniem uczestników mieliśmy chwilę na networking, kawę i luźną wymianę myśli.

Spotkanie otworzyli Adrian Kiełtyka (Event & Social Manager @ Aviva) oraz Paulina Pawlikowska (Marekting Specialist @ LCloud). Po ciepłym przywitaniu, mogliśmy przejść do meritum spotkania – prelekcji.

Pierwszym prelegentem był Filip Knapik, który opowiedział o wyzwaniach i szansach architektury servelessowej w oparciu o Google Cloud Platform. Mieliśmy również okazję porozmawiać o zagadnieniach związanych z wydajnością rozwiązań Serverless w chmurze publicznej i kierunku rozwoju całego obszaru.

Kolejna prelekcja została przygotowana przez Wojciecha Barczyńskiego, który poruszył temat związany z lambdami w Golangu. Wojtek opowiedział i pokazał jak zacząć, dlaczego warto wykorzystać język Go as-a-function, w porównaniu z NodeJS i zaprezentował implementację bezserwerowego frameworka.

Trzecim mówcą był Maciej Sawicki, którego prezentacja związana była z zaletami i wadami wdrożenia platformy serverless w oparciu o Kubernetesa oraz otwartymi implementacjami rozwiązań serverless.

W przerwach mieliśmy czas na networking, wymianę doświadczeń i kawałek pizzy w celu doładowania baterii.

Na naszym kanale znajdziecie nagrania z wystąpień, a na Serverlessowym SlideShare prezentacje.

Filip Knapik

Wojciech Barczyński

Maciej Sawicki

Panel dyskusyjny https://bit.ly/2sSOyeE

Serverless SlideShare https://bit.ly/2GbFNnP

Do zobaczenia na kolejnych meetupach!