Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Lcloud wzmacnia "szeregi" na polskim rynku.

2.4.2017 | LCloud
Udostępnij:

Jedyny polski partner  Amazona w statusie Advanced rozwija swoje usługi na polskim rynku

 

Amazon dynamicznie podbija nasz rynek i ma już nawet polskiego partnera Advanced. Jest nim właśnie  Lcloud, który pracował już dla takich marek jak Sharp, Nutricia i The Guardian. Teraz spółka podpisała umowę strategiczną z Zawada Consulting, której przedmiotem jest rozwój na polskim rynku.

 

LCloud, dawne Linxsys, to spółka należąca do Jacka Biernata, jednego z pierwszych certyfikowanych przez Amazon inżynierów, specjalizująca się projektowaniu, migracji i budowie infrastruktury w środowisku Amazon Web Services. Do tej pory działalność spółki skupiała się na rynku amerykańskim i zachodnioeuropejskim, na potrzeby którego zrealizowała ponad 200 projektów. Wśród klientów LCloud znalazły się takie globalne marki jak  Sharp, Duracell, The Guardian, czy Nutricia.

 

Zespół LCloud tworzą certyfikowani przez Amazona specjaliści z Polski i Ukrainy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z projektami chmurowymi. Dzięki swojej rozproszonej strukturze (każdy z członków zespołu pracuje z innego miejsca na świecie) spółka może świadczyć wysokiej jakości usługi, w modelu stanowiącym odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku.

 

Za rozwój spółki w Polsce odpowiada Magdalena Zawada, doskonale znająca polski rynek IT i rozwiązań chmurowych, z racji wieloletniego doświadczenia zawodowego w tym sektorze.

 Magdalena Zawada – Dyrektor Strategii Rozwoju i Ekspansji

Możliwość wytyczania drogi rozwoju dla takiej marki, jak LCloud to dla mnie przede wszystkich duża odpowiedzialność, ale i satysfakcja, ponieważ nie ma w Polsce drugiej firmy, która mogłaby się pochwalić takimi kompetencjami i osiągnięciami projektowymi jak zespół Jacka Biernata.

 

Decyzja o mocniejszym zaznaczeniu swojej obecności w Polsce przez LCloud wynika z tego, że rynek ten dynamicznie dojrzewa, odważniej podchodzi do technologii chmury obliczeniowej i wykazuje duże zainteresowanie innowacyjnymi rozwiązaniami. LCloud, jako partner Dockera oraz Amazona, jedyny w statusie Advanced w Polsce, posiada unikatowe doświadczenie w zakresie wdrożeń z użyciem chmury obliczeniowej.

                                                                                             Jacek Biernat – CEO & CTO Lcloud Sp. z o.o.

Jako zespół przez wiele lat wdrażaliśmy najnowocześniejsze usługi Amazona dla setek klientów zagranicznych. Dziś chcemy zaproponować te rozwiązania również polskim firmom, które coraz odważniej korzystają z zaawansowanych możliwości – podsumowuje Jacek Biernat, założyciel LCloud.