Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

Cloudyna 2017!
Live demo infrastruktury pod mikrousługi.

28.12.2017 | LCloud
Udostępnij:

 

Długo wyczekiwana, obdarzona wielkim sentymentem – śląska konferencja o chmurach obliczeniowych–  Cloudyna, na której wszystkich edycjach obecni byliśmy – powróciła!

Na konferencji byli wszyscy, którzy być powinni.

Uroczystego otwarcia dokonał Adam Smolnik – Amazon AWS Community Hero.

Była również okazja do spotkania przedstawicieli Amazona – Iana Massingham Worldwide Lead, AWS Technical Evangelism oraz Randalla  Hunt Senior Technical Evangelist.

Również i my, nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności aktywnego w niej uczestnictwa. Z przytupem dołączyliśmy do prelegentów Cloudyny. Tym razem postawiliśmy na praktyczny aspekt dzielenia się wiedzą.

Jacek Biernat – CEO & CTO przeprowadził live demo rozwiązania w postaci Infrastruktury AWS pod mikrousługi.

 

Nagranie live demo:

 

A jeśli chcesz przejrzeć szczegóły slajdów, zerknij tu:

Poza ogromną dozą energii, płynącej z wymiany doświadczeń związanych z chmurami obliczeniowymi, szczególnie zaciekawiła nas prelekcja Rafała Grzymkowskiego z IFJ – PAN, o tym jak usługi AWS realnie przewyższają tradycyjną infrastrukturę, w zaawansowanych obliczeniach fizycznych.

Interesujące były także rozważania Tomka Stachlewskiego z Amazon Web Services, o tym jaki jest los sztucznej inteligencji – czy będzie na naszych usługach czy raczej należy się jej obawiać. Oczywiście nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, jednak wolimy wierzyć, w teorię, że człowiek wykorzystując swoją inteligencję, nauczy roboty odróżniać dobra i zła i będziemy ze sobą efektywnie współpracować a nie będziemy sobie wzajemnie zagrażać.

To była owocnie spędzona sobota! Do zobaczenia za rok!