Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Sprawdź jej szczegóły Polityki Prywatności i Cookies.

Akceptuję arrow

O nas

Jacek Biernat

CEO

LCloud to czternaście bardzo intensywnych lat ciągłego rozwoju, w czasie których razem z zespołem kilkudziesięciu specjalistów poznawaliśmy każdą z usług oferowanych przez Amazon Web Services, realizowaliśmy kolejne projekty dla klientów z całego świata i sukcesywnie podnosiliśmy nasze kompetencje, by stać się ekspertami w tej dziedzinie i świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dziś jesteśmy AWS Well-Architected Consulting Partner w statusie Advanced, który zdobyliśmy jako pierwsi Polsce. Nasi inżynierowie posiadają indywidualne certyfikaty przyznawane przez Amazon i Google, potwierdzające ich zawodowe kompetencje. Jesteśmy również partnerem Operatora OChK w Polsce oraz autoryzowanym Partnerem Google Cloud Platform. Wspólnie wspieramy rozwijające się społeczności AWS User Group Warsaw oraz Serverless User Group Poland oraz Google Cloud Platform User Group.

Jeżeli szukasz kogoś, kto ubije technologiczny grunt pod Twój rozwijający się biznes – trafiłeś na solidną ekipę.

Współpracujemy z najlepszymi

Zostaliśmy pierwszym polskim partnerem Amazon Web Services w 2012 roku, by po czterech latach i setkach zrealizowanych projektów, jako pierwsza firma w Polsce, zdobyć status Advanced. W kolejnych latach dołączyliśmy do prestiżowego programu AWS Well-Architected. W 2019 r. zyskaliśmy miano partnera OChK. A w 2020 r. zdobyliśmy tytuł Google Cloud Platform Sell Service Partner i dołączyliśmy do grona inżynierów pracujących z Google Cloud. Nie spoczywając na laurach, ciągle podnosimy sobie poprzeczkę Znając od podszewki każdą kolejną usługę wprowadzaną na rynek przez Amazon Web Services i Google Cloud, możemy doradzać naszym klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i sprawnie realizować kolejne, nawet bardzo skomplikowane wdrożenia.

Należymy również do wąskiego grona certyfikowanych firm zrzeszonych wokół społeczności Docker i Kubernetes, dzięki czemu znamy doskonale wszystkie, również najnowsze rozwiązania platform.

Stale podnosimy nasze kompetencje. Bazując na doświadczeniu zdobywanym podczas realizacji kolejnych projektów, podejmujemy decyzje o nowych kierunkach, w jakich chcemy się rozwijać i wybieramy partnerów, z którymi współpracować, by móc oferować naszym klientom nowoczesne, stabilne i uzupełniające się wzajemnie rozwiązania technologiczne. Nawiązane do tej pory, strategiczne partnerstwa z Amazonem, Google Cloud, Operatorem Chmury Krajowej i Dockerem są nie tylko potwierdzeniem naszych kompetencji i doświadczenia, ale i, tak ważną dla nas, możliwością współpracy z liderami branży.

Sami też chcemy tacy być

Dlatego każda osoba z naszego zespołu sukcesywnie podnosi swoje kompetencje, uczestniczy w wielogodzinnych szkoleniach, powiększa doświadczenie projektowe, by w efekcie zdać kolejny egzamin certyfikacyjny.

Dzięki takiemu podejściu zdobyliśmy każdy z opisanych poniżej certyfikatów.

Sprawdź, jakie kompetencje posiadamy i w jaki sposób Ty możesz je wykorzystać.

pencil notes

AWS Certified Solutions Architect
- Associate

AWS CSA jest jedną z trzech dostępnych ścieżek certyfikacyjnych, skierowaną do osób, które rozwijają swoje kompetencje w zakresie projektowania rozproszonych aplikacji i systemów na platformie AWS.

Współpracując z nami masz pewność, że Twój projekt poprowadzi certyfikowany specjalista dysponujący odpowiednimi, potwierdzonymi przez AWS, wiedzą i umiejętnościami, koniecznymi do:
● zaprojektowania i wdrożenia skalowalnej, wysoce dostępnej oraz odpornej na awarie aplikacji;
● zmigrowania aplikacji do środowiska AWS;
● dokonania wyboru odpowiednich usług AWS w oparciu o dostępne dane czy wymogi bezpieczeństwa;
● oszacowania kosztów i sugestii mechanizmów kontrolnych.

AWS Certified Developer
- Associate

Pierwszy stopień na ścieżce certyfikacji AWS przeznaczonej dla osób, które ukierunkowały swój rozwój na zdobywanie wiedzy z zakresu tworzenia i przechowywania aplikacji na platformie AWS.

Osoby z naszego zespołu posiadające ten certyfikat mają udokumentowane wysokie kompetencje m.in. w zakresie:
● doboru właściwych usług AWS;
● napisania kodu optymalizującego działanie usług AWS używanych przez aplikację;
● zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji na poziomie kodu (szyfrowania, listy uwierzytelniające itp.).AWS Certified SysOps Administrator
- Associate

Pierwszy stopień na ścieżce certyfikacji przeznaczonej dla osób, które rozwijają się jako operatorzy systemów.

Certyfikat stanowi potwierdzenie, że w naszym zespole pracują specjaliści posiadający udokumentowaną wiedzę z zakresu:
● wdrażania, zarządzania i eksploatowania skalowalnych, wysoce dostępnych i odpornych na awarie systemów na platformie AWS;
● migracji istniejącej aplikacji do AWS;
● wdrażania i kontrolowania przepływu danych do i z AWS;
● doboru odpowiednich usług AWS w oparciu o różne metryki i założenia bezpieczeństwa i szacowania kosztów.

AWS Certified Advanced Networking Specialty

Certyfikacyjne potwierdzenie eksperckich kompetencji w zakresie:

● projektowania i utrzymania architektury sieciowej dla wszystkich usług AWS;
● wykorzystania narzędzi do automatyzacji zadań sieciowych AWS,
● projektowania, rozwijania i wdrażania rozwiązań przy użyciu AWS;
● implementowania usługi AWS zgodnie z najlepszymi praktykami architektonicznymi.

AWS CERTIFIED SECURITY SPECIALTY

Kompetencja zdobyta podczas dwóch lub więcej lat doświadczenia we wdrażaniu usług i funkcji zabezpieczeń AWS. Certyfikacyjne potwierdzenie eksperckich kompetencji w zakresie:

● znajomości specjalistycznych klasyfikacji danych i mechanizmów ochrony danych AWS;
● znajomości metod szyfrowania danych i mechanizmów AWS do ich implementacji;
● bieżącej znajomości usług bezpieczeństwa AWS i funkcji usług zapewniających bezpieczne środowisko produkcyjne.

Associate Cloud Engineer (GCP)

Jest pierwszym w ścieżce technicznej certyfikatem związanym z chmurą obliczeniową Google. Associate Cloud Engineer wdraża aplikacje, monitoruje operacje i zarządza rozwiązaniami korporacyjnymi. Inżynier jest w stanie używać Google Cloud Console i interfejsu wiersza poleceń do wykonywania typowych zadań opartych na platformie w celu utrzymania jednego lub więcej wdrożonych rozwiązań wykorzystujących usługi zarządzane lub samodzielnie zarządzane przez Google w Google Cloud.

Zdając certyfikat Associate Cloud Engineer:
● Potrafisz skonfigurować środowisko chmurowe.
● Potrafisz zaplanować i wdrożyć zaprojekowane rozwiązanie chmurowe.
● Potrafisz skonfigurować zabezpieczenia i dostęp do środowiska.
● Dbasz o poprawne działanie rozwiązania chmurowego.

Professional Cloud Architect (GCP)

Jedna z ośmiu możliwych specjalizacji na poziomie Professional. Posiadanie certyfikatu pozwala na wykorzystanie w pełni możliwości Google Cloud. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu architektury chmury i Google Cloud Platform, Cloud Architect może projektować, rozwijać i zarządzać solidnymi, bezpiecznymi, skalowalnymi, wysoce dostępnymi i dynamicznymi rozwiązaniami, a także zarządzać nimi tak, aby realizować cele biznesowe.

Zdając certyfikat Professional Cloud Architect:
● Potrafisz zaprojektować i wdrożyć architekturę chmurową.
● Potrafisz zaprojektować infrastrukturę zgodną z wymogami bezpieczeństwa i zgodności.
● Umiesz analizować i optymalizować procesy techniczne i biznesowe.
● Umiesz zarządzać wdrożeniami infrastruktury chmurowej.
● Wiesz jak zapewnić niezawodność rozwiązania i operacji.

ADVANCED DOCKER OPERATIONS

Certyfikat posiada zarówno nasz CEO&CTO - Jacek Biernat, jak i szef zespołu DevOps - Tomasz Skibiński.

Dokument stanowi potwierdzenie najwyższych umiejętności w zakresie projektowania i obsługi Dockera, w tym konfiguracji zabezpieczeń i TLS, uruchamiania jednocześnie kilku aplikacji w wielu kontenerach na różnych maszynach hostujących oraz doskonałej znajomości Docker Content Trust, Docker Machine, Swarn i Compose.

Mamy więc na pokładzie najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, którzy przekuwają swoje umiejętności i doświadczenie w sukces klientów, decydujących się na współpracę właśnie z nami.


AWS Certified Solutions Architect
- Professional

Najwyższy poziom certyfikacji AWS CSA. Dokument stanowi potwierdzenie zaawansowanych umiejętności technicznych i dużego, udokumentowanego doświadczenia w projektowaniu rozproszonych aplikacji i systemów na platformie AWS.

Powierzając nam realizację Twojego projektu, zyskujesz gwarancję, że zajmą się tym najlepsi specjaliści w kraju, którzy posiadają niezbędne kompetencje do:
● zaprojektowania i wdrożenia dynamicznie skalowalnych, wysoce dostępnych i niezawodnych aplikacji osadzonych w systemie AWS;
● jest w stanie doradzić najlepsze rozwiązania i odpowiednio zaplanować budżet niezbędny na usługi AWS.
Jedynie kilkanaście osób w Polsce posiada opisany certyfikat, a jedna z nich może pracować właśnie nad Twoim projektem.

AWS Certified DevOps Engineer
- Professional

Najwyższy stopień certyfikacji dla developerów, stanowiący potwierdzenie specjalistycznej wiedzy z zakresu dostarczania, obsługi i zarządzania rozproszonymi aplikacjami i systemami na platformie AWS.

Inżynierzy z naszego zespołu, posiadający ww. certyfikat mają najwyższe kompetencje w zakresie definiowania i wdrażania systemów monitorowania, pomiarów i logowania na AWS. Decydując się na współpracę z nami, zyskujesz pewność, że wdrożony przez naszych specjalistów system będzie wysoce dostępny, skalowalny i samonaprawiający się, a większość procesów operacyjnych będzie zautomatyzowana.

AWS Certified DevOps Engineer
- Professional

Najwyższy stopień certyfikacji dla operatorów systemów, potwierdzający posiadanie przez nas specjalistycznej wiedzy z zakresu dostarczania, obsługi i zarządzania rozproszonymi systemami aplikacji na platformie AWS.

Decydując się na współpracę z nami, zyskujesz gwarancję, że Twoim projektem zajmą się certyfikowani specjaliści, kompetentni w zakresie:
● wdrażania i zautomatyzowania zabezpieczeń;
● zarządzania procesem i oceny zgodności;
● wdrażania systemów monitorowania, pomiarowania i rejestrowania na AWS;
● wdrażania wysoce dostępnych, skalowalnych i samonaprawiających się systemów;
● projektowania, zarządzania i utrzymania narzędzi automatyzujących procesy operacyjne.

Zbliżamy się do celu krok po kroku

lcloud

Powstanie Linxsys

2008

Jacek Biernat zostaje jednym z pierwszych specjalistów AWS na świecie

2011

Nawiązujemy prestiżową współpracę z amerykańskim partnerem AWS firmą Clear Scale

2012

Rozpoczynamy współpracę z Sharp

2012

Zostajemy partnerem AWS w statusie Standard

2013
trek10

Nawiązujemy współpracę z Trek 10
- amerykańskim partnerem AWS

2014
the guardian

Naszym klientem zostaje The Guardian

2014

Do zespołu dołącza Tomasz Skibiński, obecnie w roli Head of DevOps Team

2015
palac kultury

Otwieramy naszą nową siedzibę na ul. Złotej w Warszawie
(w sąsiedztwie Pałacu Kultury)

2015

Jacek Biernat, z polecenia Amazona, zostaje liderem AWS User Group Warsaw

2016

Naszym kolejnym kluczowym partnerem zostaje Docker

2016

Linxsys przekształca się w LCloud Sp. z o.o.

2016

Zostajemy pierwszym w Polsce partnerem AWS w statusie Advanced

2017

Pierwszy z sukcesem zrealizowany projekt oparty o technologię Serverless

2017
Partnerstwo z Action

Partnerstwo szkoleniowe z Action CE - nasi inżynierowie certyfikowanymi trenerami AWS

2017

LCloud zyskał miano jednego z liderów na platformie clutch.co

2018

Zdobycie certyfikacji AWS w zakresie Networking i Security

2018

LCloud ponownie jedym z liderów w rankingu dostawców globalnych rozwiązań outsourcingowych IT na platformie Clutch.co

2018

Lider w kategorii outsourcing na platformie Clutch.co #ClutchGlobal2018

2019

LCloud jako jedna z topowych polskich firm IoT w 2019 r. na DesignRush

2019

Zostajemy nominowani do prestiżowego AWS Well-Architected Partner Program

2019

Zyskujemy miano Well-Architected Advanced Consuting Partner

2019

LCloud Member of Google Cloud Partner Advantage

2019

LCloud liderem w rankingu dostawców globalnych rozwiązań outsourcingowych IT oraz jedną z topowych firm B2B w Polsce na platformie Clutch.co

2019

Partnerstwo z Operatorem OChK - strategicznym partnerem Google Cloud

2020

LCloud autoryzowanym Partnerem Google Cloud Platform

2020

LCloud liderem wśród firm consultingowych w branży IT w Polsce w rankingu Clutch.co

2020

Nominacja do unikalnego AWS APN Immersion Day Program

2020

Jacek Biernat - CEO LCloud z prestiżowym tytułem AWS APN Ambassador

2020

Zdobyliśmy
AWS DevOps Competency

2021

Do zarządu Spółki dołącza nowy członek - Magdalena Zawada, która jednocześnie obejmuje stanowisko Chief Operating Officer

2021

Tomasz Skibiński awansuje na stanowisko Chief Technology Officer

2021

Jacek Skolasiński nowym członkiem Zarządu. Jednocześnie obejmuje stanowisko Sales Director.

2022

Jacek Skolasiński zdobywa prestiżowy tytuł AWS Migration Prospecting Ninja

2022

Otrzymujemy możliwość korzystania z AWS MAP współfinansującego migrację do chmury obliczeniowej

2023

Zdobyliśmy tytuł Diamentu Forbesa 2023

2023

Tomasz Promiński nowym członkiem Zarządu.

2024

Zdobyliśmy tytuł Diamentu Forbesa 2024

2008

Jacek Biernat zostaje jednym z pierwszych specjalistów AWS na świecie

2012

Rozpoczynamy współpracę z Sharp

2013
trek10

Nawiązujemy współpracę z Trek 10
- amerykańskim partnerem AWS

2014

Do zespołu dołącza Tomasz Skibiński, obecnie w roli Head of DevOps Team

2015

Jacek Biernat, z polecenia Amazona, zostaje liderem AWS User Group Warsaw

2016

Linxsys przekształca się w LCloud Sp. z o.o.

2017

Pierwszy z sukcesem zrealizowany projekt oparty o technologię Serverless

2017

LCloud zyskał miano jednego z liderów na platformie clutch.co

2018

LCloud ponownie jedym z liderów w rankingu dostawców globalnych rozwiązań outsourcingowych IT na platformie Clutch.co

2019

LCloud jako jedna z topowych polskich firm IoT w 2019 r. na DesignRush

2019

Zyskujemy miano Well-Architected Advanced Consuting Partner

2019

LCloud liderem w rankingu dostawców globalnych rozwiązań outsourcingowych IT oraz jedną z topowych firm B2B w Polsce na platformie Clutch.co

2020

LCloud autoryzowanym Partnerem Google Cloud Platform

2020

Nominacja do unikalnego AWS APN Immersion Day Program

2020

Zdobyliśmy
AWS DevOps Competency

2021

Tomasz Skibiński awansuje na stanowisko Chief Technology Officer

2022

Jacek Skolasiński zdobywa prestiżowy tytuł AWS Migration Prospecting Ninja

2023

Zdobyliśmy tytuł Diamentu Forbesa 2023

2024

Zdobyliśmy tytuł Diamentu Forbesa 2024

Nawiązujemy prestiżową współpracę z amerykańskim partnerem AWS firmą Clear Scale

2011

Zostajemy partnerem AWS w statusie Standard

2012
the guardian

Naszym klientem zostaje The Guardian

2014
palac kultury

Otwieramy naszą nową siedzibę na ul. Złotej w Warszawie
(w sąsiedztwie Pałacu Kultury)

2015

Naszym kolejnym kluczowym partnerem zostaje Docker

2016

Zostajemy pierwszym w Polsce partnerem AWS w statusie Advanced

2016
Partnerstwo z Action

Partnerstwo szkoleniowe z Action CE - nasi inżynierowie certyfikowanymi trenerami AWS

2017

Zdobycie certyfikacji AWS w zakresie Networking i Security

2018

Lider w kategorii outsourcing na platformie Clutch.co #ClutchGlobal2018

2018

Zostajemy nominowani do prestiżowego AWS Well-Architected Partner Program

2019

LCloud Member of Google Cloud Partner Advantage

2019

Partnerstwo z Operatorem OChK - strategicznym partnerem Google Cloud

2019

LCloud liderem wśród firm consultingowych w branży IT w Polsce w rankingu Clutch.co

2020

Jacek Biernat - CEO LCloud z prestiżowym tytułem AWS APN Ambassador

2020

Do zarządu Spółki dołącza nowy członek - Magdalena Zawada, która jednocześnie obejmuje stanowisko Chief Operating Officer

2021

Jacek Skolasiński nowym członkiem Zarządu. Jednocześnie obejmuje stanowisko Sales Director.

2021

Otrzymujemy możliwość korzystania z AWS MAP współfinansującego migrację do chmury obliczeniowej

2022

Tomasz Promiński nowym członkiem Zarządu.

2023